(Schedule subject to change)
MONDAY, Jan. 17
Boys Basketball
Woodland at R.A. Long, 7:30 p.m.
White Salmon at Stevenson, 5:45 p.m.
Toledo at Castle Rock, 7 p.m.
Girls Basketball
White Salmon at Stevenson, 7:15 p.m.
TUESDAY Jan. 18
Boys Basketball
Evergreen at Union, 7 p.m.
Battle Ground at Heritage, 7 p.m.
Mountain View at Skyview, 7 p.m.
Columbia River at Hudson’s Bay, 7 p.m.
Fort Vancouver at Prairie, 7 p.m.
Kelso at Camas, 7 p.m.
Mark Morris at Hockinson, 7:30 p.m.
Toledo at Castle Rock, 5 p.m.
Ridgefield at White Salmon, 5:45 p.m.
Ilwaco at Kalama, 7 p.m.
La Center at Stevenson, 7 p.m.
Columbia Adventist vs. Vancouver Christian, 7 p.m.
Girls Basketball
Battle Ground at Heritage, 5:30 p.m.
Evergreen at Union, 5:30 p.m.
Skyview at Mountain View, 7 p.m.
Hudson’s Bay at Columbia River, 7 p.m.
Fort Vancouver at Prairie, 5:30 p.m.
Camas at Kelso, 7 p.m.
Hockinson at Mark Morris, 7:30 p.m.
R.A. Long at Woodland, 7:30 p.m.
Ridgefield at White Salmon, 5:45 p.m.
Ilwaco at Kalama, 5:45 p.m.
La Center at Stevenson, 5 p.m.
Columbia Adventist vs. Vancouver Christian, 5:30 p.m.
Wrestling
Washougal at R.A. Long, 7 p.m.
Ilwaco, Castle Rock at Ridgefield, 6 p.m.
WEDNESDAY, Jan. 19
Girls Basketball
Washougal at Hockinson, 7:30 p.m.
Wrestling
Heritage at Skyview, 7 p.m.
Evergreen at Union, 7 p.m.
Mountain View at Prairie, 7 p.m.
Kelso at Columbia River, 7 p.m.
Hockinson at Woodland, 7 p.m.
Gymnastics
Mountain View vs. Columbia River, 6 p.m. at Naydenov
Girls Bowling
Skyview vs. Columbia River, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Evergreen vs. Hudson’s Bay, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
R.A. Long vs. Union, 3:15 p.m. at Big Al’s
Mountain View vs. Heritage, 3:15 p.m. at Big Al’s
Fort Vancouver at Mark Morris, 3:15 p.m. at Triangle Bowl
Kelso vs. Battle Ground, 3:15 p.m. at Tiger Bowl
THURSDAY, Jan. 20
Boys Basketball
Kelso at Mountain View, 7 p.m.
Prairie at Columbia River, 7 p.m.
Camas at Fort Vancouver, 7 p.m.
Woodland at Washougal, 7:30 p.m.
White Salmon at Toledo, 7 p.m.
Kalama at La Center, 7 p.m.
Columbia Adv. at King’s Way Christian, 7 p.m.
Vancouver Christian at Three Rivers Chr., 7 p.m.
Seton Catholic at Washington School for the Deaf, 7 p.m.
Girls Basketball
Prairie at Columbia River, 5:30 p.m.
Fort Vancouver at Camas, 7 p.m.
Mountain View at Kelso, 7 p.m.
Mark Morris at R.A. Long, 7:30 p.m.
Kalama at La Center, 5:45 p.m.
White Salmon at Toledo, 7 p.m.
Castle Rock at Ridgefield, 7 p.m.
Columbia Adventist at King’s Way/Seton, 5:30 p.m.
Vancouver Christian at Three Rivers Christian, 5:30 p.m.
Boys Swimming
Hudson’s Bay, Columbia River vs. Skyview, Fort Vancouver, 3:30 p.m. at Propstra Pool
Camas, North County vs. Evergreen, Heritage, Mountain View, Union, 3:30 p.m. at Cascade Athletic Club
Gymnastics
Skyview, Heritage at Stevenson, 6 p.m.
FRIDAY, Jan. 21
Boys Basketball
Skyview at Evergreen, 7 p.m.
Union at Battle Ground, 7 p.m.
R.A. Long at Mark Morris, 7:30 p.m.
Castle Rock at Ridgefield, 7 p.m.
Stevenson at Ilwaco, 7 p.m.
Girls Basketball
Skyview at Evergreen, 5:30 p.m.
Union at Battle Ground, 5:30 p.m.
Washougal at Woodland, 7:30 p.m.
Stevenson at Ilwaco 5:45 p.m.
Girls Bowling
Hudson’s Bay vs. Columbia River, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
SATURDAY, Jan. 22
Boys Basketball
Mountain View at Fort Vancouver, 7 p.m.
Camas at Columbia River, 7 p.m.
Prairie at Hudson’s Bay, 7 p.m.
La Center at Toledo, 7 p.m.
Vancouver Christian at Eastside Academy (Bellevue), 12:30 p.m.
Girls Basketball
Camas at Columbia River, 5:30 p.m.
Fort Vancouver at Mountain View, 7 p.m.
Hudson’s Bay at Prairie, 7 p.m.
La Center at Toledo, 5:45 p.m.
Vancouver Christian at Mount Rainier Christian (Tacoma), 5 p.m.
Wrestling
Heritage at Klahowya Klassic at Silverdale
Columbia River at Seaside Tournament
Hudson’s Bay, Prairie, Washougal at Gorge Invitational at Stevenson
Hockinson, Woodland, Fort Vancouver at Kalama Rubber Chicken Invitational
Skyview, Heritage, Mountain View at Battle Ground Girls Rumble
Washougal at Emerald Ridge Girls Invitational
Boys Swimming
Camas, Skyview, Evergreen, Heritage, Mountain View, Union, Columbia River, Hockinson, Mark Morris, R.A. Long at GSHL Relays at Kelso, 4 p.m.
Gymnastics
Union vs. Skyview, 2 p.m. at VEGA North
Hudson’s Bay vs. Heritage, 10 a.m. at Naydenov
Stevenson, Evergreen vs. Mountain View, 5 p.m. at VEGA North
Fort Vancouver vs. Columbia River, 10 a.m. at Naydenov