141, Richard Jones, 46, Vancouver, 29:54. 142, Mike Milligan, 40, Portland, 29:57. 143, Emma Jones, 12, Camas, 30:41. 144, Taylor Knippel, 17, Kalama, 30:41. 145, Sharon Smith, 39, Vancouver, 32:43. 146, Glen Hostetter, 56, Vancouver, 33:56. 147, Kaylee Sokol, 14, 34:03. 148, Ryan Jones, 26, Portland, 34:04. 149, Jessica Morey, 32, Vancouver, 34:07. 150, Katy Walden, 22, Ridgefield, 35:13.
151, Tyler Jusstus, 24, Ridgefield, 35:15. 152, Sam Thorne, 7, Vancouver, 35:25. 153, Rayann Thorne, 40, 35:25. 154, Liz Beck, 22, Vancouver, 35:32. 155, Sarah Beck, 27, Vancouver, 35:32. 156, Frank Buckley, 41, Vancouver, 35:37. 157, David Ballard, 71, 35:56. 158, Taylor Smith, 12, 37:52. 159, Claudia Holman, 74, Carson, 38:20. 160, Dana Jones, 41, Camas, 39:34.
161, Grant Jones, 11, Camas, 39:59. 162, Grayson Caldwell, 5, Vancouver, 40:37. 163, Dave Caldwell, 35, 40:40. 164, Madi Caldwell, 6, Vancouver, 41:01. 165, Phil Phimister, 57, Vancouver, 51:00.
TRACK AND FIELD
All-Comers Meet
Monday
At Battle Ground High School
Women
100 — 1, Danica Person 12.77; 2, Kaitlyn Johnson 13.22; 3, Kari Johnson 13.46.
200 — 1, Danica Person 27.00; 2, Erykah Weems 29.47; 3, Victoria Kehler 30.89.
400 — 1, Ashley Sundin 1:06.78; 2, Erykah Weems 1:08.64; 3, Victoria Kehler 1:10.68.
800 — 1, Ashley Sundin 2:38.14; 2, Alexa Jones 2:45.05; 3, Paitin Sundin 4:09.74.
1500 — 1, Erin Russell 5:21.30; 2, Alexa Jones 5:34.40; 3, Patricia Tester 5:54.90.
5000 — 1, Patricia Tester 21:27.50; 2, Abby Knight 21:33.50; 3, Stacia Matson 22:45.40.
100 hurdles — 1, Erykah Weems 17.70; 2, Elizabeth Nickerson 18.28; 3, Kari Johnson 19.53.
300 hurdles — 1, Kelsey Newburn 51.81.
High jump — T1, Amanda Kehler, Daniette Duvall, Katie Wright, Marissa Brainard 4-9.
Long jump — 1, Marissa Brainard 15-10½; 2, Katie Wright 15-7; 3, Kelsey Newburn 15-3½.
Triple jump — 1, Andrea Olstead 34-8½; 2, Amber Machado 33-11; 3, Kaitlyn Johnson 31-4½.
Shot put — 1, Mackenzie Smith 31-7; 2, Guadalupe Mendoza 31-6; 3, Kelsey Smith 38-4.
Discus — 1, Mackenzie Smith 107-11; 2, Guadalupe Mendoza 105-4; 3, Kelsey Smith 69-8.
Javelin — 1, Jenna Jones 119-1; 2, Mackenzie Smith 89-5; 3, Emma Hill 74-2.
Men
100 — 1, Te’kwan Wallace 11.52; 2, Dylan Parameter 11.59; 3, Justin Feldman 11.99.
200 — 1, Te’kwan Wallace 24.04; 2, Marcus Boyd 24.06; 3, Dylan Parameter 24.30.
400 — 1, Ryker Gilbert 57.97; 2, Eric Creamer 1:02.69; 3, Cade Greseth 1:04.99.
800 — 1, Jorge Torres 2:08.07; 2, Gabe Helmes 2:17.07; 3, Lason Matson 2:22.83.
1500 — 1, Jorge Torres 4:30.91; 2, Jonathan Parsons 4:41.45; 3, Stephen Wu 5:06.75.
5000 — 1, Mark Tedder 15:54.70; 2, Matt Porter 16:20.50; 3, Jonathan Sipling 16:35.90.
110 hurdles — 1, MacKenzie Ladd 18.70; 2, Nathan Hill 20.55; 3, Austin King 23.51.
300 hurdles — 1, Jonathan Parsons 47.67.
High jump — 1, Ryker Gilbert 5-10; T2, MacKenzie Ladd and Te’Kwan Wallace 5-3.
Long jump — 1, Dylan Parameter 20-2; 2, Marcus Boyd 17-9; T3, Justin Feldman and Tyson Bennett 17-0.
Triple jump — 1, Tyson Bennett 39-5; 2, Ben Nelson 33-8.
Shot put — 1, Jon Lawson 55-1; 2, Sean Keller 42-9; 3, Ethan Tonder 36-10.
Discus — 1, Jon Lawson 175-00; 2, Ethan Tonder 149-3; 3, Eugene Bizzell 113-11.
Javelin — 1, Sean Keller 197-1; 2, MacKenzie Ladd 125-1; 3, Ethan Tonder 121-1.
YOUTH BALL
Triple Crown Father’s Day Slugfest
At Pasco
Saturday-Sunday
SHOWTIME 11, AUBURN 7
Auburn 000 104 2—7 9 2
Showtime 500 132 x—11 9 2
Showtime
Pitchers — Brady Williams 6 IP (W) 5runs, 7hits, 2BB, 8K/Jack Rhodes 1IP 2run, 2hits, 1K. Highlights — Sjohn Williamson 1-3 2runs, Jordan Farley 2-3 2B, HR 2RBI, 2runs, Black Christopher run, Jake Gosselin 1-1 run, Joe Siegel 1-1 run, JT Kaul 1-1 RBI run, Brandon Farley 1-4 2RBI, Dillon White 1-2 RBI, Tyler Raskin SAC fly RBI, Nohi Brede 1-1 HR 2RBI