Unopposed general election candidates

Published:

 

These candidates were unopposed in the Nov. 8 general election:

Camas City Council, Ward 1, Pos. 1: Tim Hazen.

Camas City Council, Ward 2, Pos. 1: Linda Dietzman.

Camas City Council, Ward 3, Pos. 1: Greg K. Anderson.

Camas City Council, At-Large Position: Don Chaney.

La Center City Council, Pos. 1: Kristine Carmona.

La Center City Council, Pos. 3: T.R. (Randy) Williams.

La Center City Council, Pos. 4: Greg Thornton.

La Center City Council, Pos. 5: Elizabeth Cerveny.

Ridgefield City Council, Pos. 2: David Taylor.

Ridgefield City Council, Pos. 3: Lee E. Wells.

Ridgefield City Council, Pos. 5: Darren Wertz.

Woodland City Council, Pos. 5: Susan Humbyrd.

Cemetery District No. 1, Pos. 1: William Zalpys.

Cemetery District No. 5, Pos. 1: Walter E. Hansen Sr.

Cemetery District No. 5, Pos. 3: Margaret Colf Hepola.

Clark Regional Wastewater District Commission, Pos. 3: Denny Kiggins.

Clark County Fire District No. 2 Commission, Pos. 2: Dave Lester.

Clark County Fire District No. 2 Commission, Pos. 3: Frank Stanley.

Clark County Fire District No. 3 Commission, Pos. 3: Dick Deleissegues.

Clark County Fire District No. 5 Commission, Pos. 1: Mike Lyons.

Clark County Fire District No. 6 Commission, Pos. 1: Brad Lothspeich.

Clark County Fire District No. 13 Commission, Pos. 3: Louis A. Ferreira.

Clark County Fire & Rescue Commission, Pos. 4: Jon Babcock.

Clark County Fire & Rescue Commission, Pos. 5: Richard Britschgi.

Camas School District, Pos. 3: Connie Hennessey.

Camas School District, Pos. 4: Doug Quinn.

Camas School District, Pos. 5: Mary Tipton.

Evergreen Public Schools, Pos. 2: Joan Skelton.

Evergreen Public Schools, Pos. 3: Victoria Bradford.

Evergreen Public Schools, Pos. 4: Todd Yuzuriha.

Green Mountain School District, Pos. 1: Rick Syring.

Green Mountain School District, Pos. 3: Jeff Strong.

Green Mountain School District, Pos. 4: Steve Hoffman.

Green Mountain School District, Pos. 5: Wendy Arends.

Hockinson School District, Pos. 3: Dave Olson.

Hockinson School District, Pos. 4: Greg Gospe.

La Center School District, Pos. 1: Cris Yaw.

La Center School District, Pos. 2: Todd Jones.

La Center School District, Pos. 4: Wendy Chord.

La Center School District, Pos. 5: John T. Parsons.

Mount Pleasant School District, Pos. 3: Karl Kanthak.

Mount Pleasant School District, Pos. 4: Phillip J. Caldwell.

Ridgefield School District, Pos. 3: Steve Radosevich.

Vancouver Public Schools, Pos. 5: Mari Greves.

Washougal School District, Pos. 1: Terrie Hutchins.

Washougal School District, Pos. 2: Elaine Pfeifer.

Washougal School District, Pos. 4: Karen Rubino.

Woodland School District (Clark and Cowlitz counties), Pos. 1: Jimmy L. Bays.

Woodland School District, Pos. 2: Janice Watts.

Woodland School District, Pos. 3: Tina Cayton.

Port of Ridgefield Commission, Pos. 1: R. Bruce Wiseman.

Port of Vancouver Commission, Pos. 1: Brian H. Wolfe.

Woodland Pool and Recreation District (Clark and Cowlitz counties), Pos. 1: Todd Dinehart.

Woodland Pool and Recreation District, Pos. 2: Sharyn Crosby.

Woodland Pool and Recreation District, Pos. 3: Michael Green.

Woodland Pool and Recreation District, Pos. 4: Bruce Hulett.

Woodland Pool and Recreation District, Pos. 5: Shannon Tracy.

— Compiled by Pauline Sipponen