High school scoreboard, 12-20

By

Published:

 

SATURDAY’S SCHEDULE

BOYS BASKETBALL

Union vs. South Kitsap at Curtis Holiday Tournament (Championship), 8:30 p.m.

Columbia River vs. Marysville Pilchuck at Curtis Holiday Tournament (Fourth place), 5:30 p.m.

Stevenson vs. Seton Catholic, 12:30 p.m. at King’s Way Christian

Camas at Timberline, 3 p.m.

Battle Ground vs. Mark Morris at Mark Morris Tournament, 4 p.m.

Clover Park at Kelso, 5:45 p.m.

Heritage at Hood River (Ore.), 6 p.m.

Mountain View at Ridgefield, 7 p.m.

Fort Vancouver at R.A. Long, 7 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Riverside (Ore.) at White Salmon, 2:30 p.m.

Stevenson vs. Seton Catholic, 3:30 p.m. at King’s Way Christian

WRESTLING

Battle Ground, Heritage, Evergreen, Mountain View, Prairie at Best of the West in Pasco

Columbia River, Skyview at Hammerhead Invitational at Central Kitsap

Battle Ground at La Center girls

GYMNASTICS

Skyview, Columbia River vs. Hudson’s Bay, 9 a.m. at Naydenov

Battle Ground, Prairie vs. Fort Vancouver, 2:30 p.m. at Northpointe

Ridgefield vs. Camas, 2 p.m. at VEGA

Union, Mountain View vs. Heritage, 2:30 p.m. at Northpointe

BOYS BASKETBALL

4A GREATER ST. HELENS LEAGUE

W L

Union (6-1) 2 0

Skyview (4-2) 1 0

Heritage (3-6) 1 1

Camas (4-3) 1 1

Evergreen (1-3) 1 1

Battle Ground (3-2) 0 1

Mountain View (1-6) 0 2

EVERGREEN 66, HERITAGE 45

EVERGREEN — John Hansberry 2, Kobey Eaton 12, Michael Bozovich 5, Robert Franks 21, Jordan Henderson 15, Dustin Nettles 0, Tyloer London 2, Tyrus Hosley 3, Greg Washington 6, Costel David 0. Totals 29-57 (3-19) 5-7 66.

HERITAGE — Mark Bejan 10, Kalani Umiamaka 3, Kenese Peneueta 6, Kevin Wilkerson 2, Payton Monda 15, Dante Hatchett 0, Tanner Lundberg 1, Amel Mekic 6, Austin Riggs 0, Inas Mehmedovic 2. Totals 17-47 (8-20) 3-4 45.

Evergreen 18 18 15 15—66

Heritage 18 21 4 2—45

SKYVIEW 79, MOUNTAIN VIEW 59

MOUNTAIN VIEW — Ari Smith 18, Cameron Henderson 3, Anthony Dizon 10, Corey Henderson 4, Alex Bailey 3, Roman Rivera 3, Jake Ryan 4, Troy Pacheco 4, Logan Hansen 10. Totals 19 (7) 14-20 59.

SKYVIEW — Avery Schmidt 0, Jason Chaney 8, Daniel Thomas 7, Mason Scheidel 8, David Tommasini 6, Tyrone Watson 4, Marcus Lord 19, Darius Watson 4, Eric Trimble 6, Terran Scruggs 4, Skyler Martin 9, Arron Yewman 4. Totals 31 (3) 14-20 79.

MtnView 12 20 17 10—59

Skyview 22 18 16 23—79

JV — Skyview won both.

NON-LEAGUE

CAMAS 67, ARLINGTON 57

CAMAS — Jake Hansel 8, Trevor Jasinsky 22, Jordan Anderson 17, Andre De Los Rios 3, Matt Murphy 4, James Price 8, Kantas Zalpys 2, Ethan Unger 2, Jayce Allen 0, Brock Fielding 1, Cam Vega 0. Totals 21 (6) 19-27 67.

ARLINGTON — Selgren 12, Aune 19, Kingsbury 2, Bryson 15, Wierjma 7, Bishop 2. Totals 21 (6) 9-17 57.

Camas 18 16 15 18—67

Arlington 21 9 10 17—57

SETON CATHOLIC 69, HUDSON’S BAY 61 (OT)

SETON CATHOLIC — Dylan Cole 10, Ben Owen 0, Garrett Wellman 26, Emil Chan 9, Brock Schoene 11, Ryan James 1, Tyler Davis 5, CJ Farrell 5, Max Moreland 2. Totals 22 (8) 19-45 69.

HUDSON’S BAY (0-6) — Anthony Sanchez 3, Tyler Lee 15, Hayden Trant 0, Cameron Kelly 4, Kevin Ness 0, Anderson Aiken 4, Jordan Hickman 13, Victor Gray 2, Nehemiah McDougal 3, Trevor Zimmerman 9, Andre Pomomarev 2, Shawn Morgan 6. Totals 20 (5) 16-25 61.

Seton 12 18 14 14 11—69

Hud.Bay 12 11 11 24 3—61

JV — Hudson’s Bay 68-52.

Curtis Holiday Tournament, Semifinal

UNION 75, O’DEA 56

UNION — Keithen Shepard 2, Brennan Paulson 2, Cole Weatherspoon 5, Micah Paulson 9, Carson Brucher 5, Nico Bricker 7, Nick Simkins 2, Thomas Lampkin Jr. 11, Cameron Cranston 14, Riley Hawken 12, Denis Kirichenko 4, Stephan Ammentorp 2. 27 (6) 15-25 75.

O’DEA — Barnard 23, Kidd 2, Carter 2, Owes 1, McAloon 3, Woodward 13, Durham 4, Hanson 4, Russell 4. Totals 23 (7) 3-6 56.

Union 23 16 21 15—75

O’Dea 13 14 12 17—56

Curtis Holiday Tournament, Consolation semifinal

COLUMBIA RIVER 67, CURTIS 65

CURTIS — Gethers 11, Potts-Woods 16, Ward 2, Langrell 0, Moore 10, Griffin 0, Diallo 10, Ferguson 6, Ash 0, Morrow 0, Brooker 10. Totals: 23 (4) 15-22 65.

COLUMBIA RIVER (4-2) — Nathan Hawthorne 4, Joey Bean 19, Andrew Vickers 7, Jacob Hjort 7, Drew Moore 0, Tyler Hellman 0, Spencer Long 14, Chad Pedigo 16, Spencer Black 0, Nate Hockhalter 0, Grant Turner 0. Totals 20 (7) 20-29 67.

Curtis 14 13 11 27—65

River 20 9 22 19—67

Late Thursday game, At Curtis Tournament

SOUTH KITSAP 63, COLUMBIA RIVER 58

SOUTH KITSAP — Delgado 8, Scott 4, Wattree 23, Bucklet 6, French 2, Lewis 10. Totals 23 (7) 10-13 63.

COLUMBIA RIVER — Nathan Hawthorne 5, Joey Bean 7, Andrew Vickers 11, Vincent Daniels 0, Jacob Hjort 6, Spencer Long 18, Chad Pedigo 11. Totals 21 (10) 6-10 58.

S. Kitsap 16 18 10 19—63

C. River 12 15 16 15—58

Mark Morris Tournament

BATTLE GROUND 64, CLOVER PARK 47

CLOVER PARK — Hughes 6, Martin 8, Smith 9, Miller 10, Obee 6, Morris 8, Perez 0, Porter 0. Totals 20 (5) 2-10 47.

BATTLE GROUND (3-2) — Joe Carroll 0, Kellen Butler 3, Landon Hall 0, Kobe Ford 4, Zack Palacios 2, Devin Johnson 22, Andrej Besara 16, Leland O’Hanlon 7, Daelon Floyd 0, Keaton Hoots 10. Totals 26 (3) 9-12 64.

Clover Park 9 12 19 7—47

B.Ground 13 17 17 15—64

WASHINGTON STATE SCORES

Aberdeen 80, Rochester 39

Anacortes 71, Ferndale 62

Arch. Murphy 63, South Whidbey 58

Ballard 77, Chief Sealth 74

Bear Creek School 40, Bellevue Christian 34

Bellarmine Prep 78, Mt. Tahoma 54

Bellevue 95, Lake Washington 49

Blaine 59, Burlington-Edison 51

Bothell 69, Mount Si 39

Bremerton 61, Kingston 48

Brewster 84, Liberty Bell 43

Cedarcrest 63, Lakewood 52

Colfax 57, Lind-Ritzville/Sprague 44

Concrete 35, Darrington 32

Connell 61, McLoughlin, Ore. 58, OT

Crosspoint Academy 64, Muckleshoot Tribal School 31

Curlew 50, Selkirk 40

Cusick 54, Northport 48

Davenport 65, Kettle Falls 26

Davis 73, Moses Lake 65

East Valley (Yakima) 49, Quincy 44

Eastmont 66, Sunnyside 31

Ellensburg 61, Othello 41

Ephrata 62, Wapato 40

Evergreen (Seattle) 59, Highline 56

Franklin Pierce 59, Fife 49

Garfield 91, Franklin 55

Garfield-Palouse 73, Touchet 22

Gig Harbor 81, Yelm 64

Glacier Peak 54, Shorecrest 50

Gonzaga Prep 47, North Central 44

Grandview 71, Toppenish 67

Granite Falls 64, Cedar Park Christian (Bothell) 61

Hanford 64, Southridge 52

Hazen 73, Renton 58

Hoquiam 51, Eatonville 45

Issaquah 72, Redmond 66

Jackson 65, Lake Stevens 51

Kamiak 54, Mount Vernon 22

Kentlake 66, Kent-Meridian 59

Kentwood 65, Tahoma 52

Kiona-Benton 51, Goldendale 34

La Salle 74, Highland 32

Liberty (Spangle) 66, St. George’s 55

Lindbergh 64, Foster 55

Mabton 57, Sunnyside Christian 42

Mark Morris 58, Kelso 48

Mead 59, Mt. Spokane 25

Meadowdale 55, Lynnwood 39

Medical Lake 67, Deer Park 38

Mercer Island 62, Interlake 27

Monroe 59, Cascade (Everett) 50

Montesano 43, Elma 38

Naches Valley 55, Granger 49

Nathan Hale 69, Blanchet 53

Neah Bay 82, Cedar Park Christian (Mountlake Terrace) 29

Newport 67, Inglemoor 56

North Beach 65, Chief Leschi 50

North Kitsap 69, North Mason 53

Northwest Christian (Colbert) 59, Springdale 46

Odessa-Harrington 65, Valley Ch. 43

Okanogan 71, Tonasket 52

Olympic 56, Sequim 48

Pateros 54, Moses Lake Christian Academy 39

Pomeroy 59, Oakesdale 37

Prosser 69, Selah 60

Puyallup 80, Bethel 57

Rainier Beach 87, Lakeside (Sea.) 68

Republic 71, Inchelium 54

Richland 73, Chiawana 63

River Ridge 68, Steilacoom 38

Riverside 65, Freeman 58

Rogers (Puy.) 45, Emerald Ridge 35

Rogers (Spo.) 74, Lewis and Clark 71

Roosevelt 47, Cleveland 44

Royal 58, Wahluke 53

Seattle Prep 52, Bainbridge 51

Sehome 67, Nooksack Valley 66

Shadle Park 66, Ferris 49

Shelton 63, Central Kitsap 48

Shorewood 77, Ed-Woodway 56

Snohomish 59, Mariner 55

Spanaway Lake 74, G-Kapowsin 69

St. John-Endicott 50, LaCrosse/Washtucna/Kahlotus 33

Stadium 63, Olympia 46

Tenino 61, Forks 56

Todd Beamer 76, T. Jefferson 61

Tri-Cities Prep 60, Dayton 14

Twin Valley 60, Mary Knight 33

University 59, Central Valley 45

Waitsburg-Prescott 53, Weston-McEwen, Ore. 34

Washington 71, White River 60

Wellpinit 75, Columbia (Hunters) 19

Wenatchee 80, Eisenhower 51

West Seattle 78, Ingraham 35

West Valley (Spokane) 72, Timberlake, Idaho 40

Willapa Valley 69, Tacoma Baptist 52

Wilson 86, North Thurston 59

Woodinville 60, Skyline 55

Zillah 79, Cle Elum/Roslyn 39

Curtis Holiday Tournament

Marysville-Pilchuck 53, Cascade Christian 42

South Kitsap 52, Cascade (Evrt.) 47

Seaside Tournament, Consolation Semifinal

Newport, Ore. 79, Castle Rock 39

GIRLS BASKETBALL

4A GREATER ST. HELENS LEAGUE

W L

Camas (3-3) 2 0

Skyview (4-1) 1 0

Heritage (5-3) 1 1

Mountain View (4-4) 1 1

Union (3-4) 1 1

Battle Ground (0-5) 0 1

Evergreen (1-5) 0 2

CAMAS 54, UNION 39

CAMAS — Meghan Finley 3, Brenna Khaw 20, Stephanie Knight 0, Noora Monghate 3, Emma Jones 10, Maddi Freemon 0, Courtney Klemmer 5, Mia Hunt 4, Teague Schroeder 9. Totals 12 6 11-15 54.

UNION — Michelle Chin 5, Katharine Williams 0, Courtney Cranston 7, Kili Anderson 4, Abby Forsyth 14, Sarah Trostle 7, Emily Takayoshi 2, Avery Hoyt 0, Laura Beard 0. Totals 11 1 14-29 39.

Camas 17 8 11 18—54

Union 8 10 8 13—39

JV — Camas won; C — Union 31-12.

HERITAGE 38, EVERGREEN 23

EVERGREEN — Hayley Avery 3, Moriah Doyle 2, Makenzie Smith 6, Keilea Swearingen 6, Lexi Burney 6, Stephanie Didenko 0, Felicia Bahr 0, JaNae Calaway 0, Alyssa Smith 0. Totals 10-61 (1-16) 2-8. 23.

HERITAGE — Cassidy Morris 8, Anna Pentilla 5, Amy Gould 17, Kassidy Williams 4, Lisi Thomas 3, Vanessa Brown 0, Jazmin Lopez-Placito 1, Deja Gomez-Lewis 0. Totals 15-31 (5-11) 3-6 38.

Evergreen 6 5 6 6—23

Heritage 9 9 4 16—38

SKYVIEW 58, MOUNTAIN VIEW 32

MOUNTAIN VIEW — Emilly Moore 4, Christina Lundy 6, Kaleigh Carlson 3, Eva Winsheimer 2, Katie Hurst 3, Sydney Sullivan 0, Addie Malby 0, Hailey Hartney 14, K. Hyland 0. Totals 9 (0) 14-22 32.

SKYVIEW — HJ Adams 2, Riley Friauf 11, Sydney Friauf 9, Hannah VanNortwick 6, Gen Lowe 6, Mimi Kalani 0, Tiana Klutz 0, Kirsten Johnson 5, Ashlee Comastro 19. Totals 22 (2) 12-20 58.

Mtn.View 8 3 10 11—32

Skyview 17 9 17 15—58

JV — Mountain View 44-43,.

C — Skyview won.

2A GREATER ST. HELENS LEAGUE

W L

Mark Morris (5-0) 3 0

Washougal (7-1) 2 0

Hockinson (3-4) 2 1

Woodland (3-3) 1 1

Ridgefield (2-5) 1 2

R.A. Long (0-4) 0 2

Hudson’s Bay (1-8) 0 3

RIDGEFIELD 47, HUDSON’S BAY 38

HUDSON’S BAY — Jade McDonald 2, Sierra Jones 2, Ariel Rutherford 4, Erykah Weems 2, Kim Nguyen 21, Tupo Vanakeu 0, Kezia Grady 2, Lynnese Harrell 5. Totals 16 (3) 5-8 38.

RIDGEFIELD — Bailey Hooghkirk 17, Ashley Christenson 0, Hannah Farley 10, Bailey Smithline 2, Abbie Smithline 7, Taylor Olchowy 5, Jocelyn Knowles-Washington 6. Totals 16 (4) 11-26 47.

Hud. Bay 5 15 12 6—38

Ridgefield 5 11 18 13—47

JV — Hudson’s Bay won.

WASHOUGAL 42, R.A. LONG 41

R.A. LONG — Tatum Didier 4, Hannah Speed 7, Khloe Snair 15, Sami Olsen 2, Sarah Luedke 7, Katie Morgan 2, Laurel Poole 4. Totals 15 (4) 7-14 41.

WASHOUGAL — Crystal Chase 3, Haley Briggs 10, Mackenzie Kitchen 4, RaeAnn Allen 10, Jolynn Wenick 2, Alissa Lenczowski 0, Alyssa Blankenship 9, Lindsey Thomas 4. Totals 16 (2) 8-18 42.

R.A. Long 14 8 12 7—41

Washougal 8 9 10 15—42

JV — Washougal 49-19; C — Washougal 55-10

MARK MORRIS 84, HOCKINSON 55

MARK MORRIS — Kourtney Eaton 23, Karley Eaton 13, Ashley Coons 14, Tayler Teeters 15, Elaina Flores 4, Zsaleh Parvas 2, Kaylee Johnson 2, Madison Early 8, Alexis Troy 1, Bekah Keolwitz 2, Mackenzie Curry 0. Totals 29 (11) 15-22 84.

HOCKINSON — Sydnie Cole-Vogler 6, Hannah Neibauer 8, Payton Wangler 14, Brittany McGuire 6, Meghan Vandermaas 4, Elle Tilkin 8, Lauren Ellensohn 0, Keeley Nordberg 9, Kaylee Harteloo 0. Totals 24 (3) 6-11 55.

Mark Morris 28 13 22 21—84

Hockinson 14 14 14 13—55

JV — Hockinson won; C — Mark Morris won.

Non-league

W.F. WEST 40, WOODLAND 26

W.F. WEST — Lofgren 4, Kelly 1, Hanson 6, McKay 9, Parker 8, Spencer 12. Totals 12 (4) 12-17.

WOODLAND (3-3) — Kendall Grell 6, Jessica Flanagan 0, Amber Malik 0, McKenna Mulder 8, Kate Cochran 2, Sidra Malik 4, Kayla Fredricks 4, Grace Adams 2. Totals 9-59 (0-21) 8-12 26.

W.F. West 9 10 9 12—40

Woodland 8 3 7 8—26

JV — W.F. West 43-22

OREGON CITY 63, PRAIRIE 48

OREGON CITY — Kylie Guelsdorf 0, Lindsi Peters 2, Cierra Walker 29, Kaitlynn Donaca 0, Jordan Kelly 16, Taylor Knighton 3, Katie Kammerer 2, Taylor Shaw 11. Totals 18 (7) 20-28 63.

PRAIRIE (3-3) — Lindsay Asplund 8, Jamie Phares 8, Emily Peters 5, Cherita Daugherty 15, Natalie Whitesel 2, Grace Prom 5, Jozie Tangeman 5, Deja Gobert 0. Totals 16 (5) 11-16 48.

Oregon City 12 14 16 21—63

Prairie 11 15 6 16—48

JV — Oregon City won. C — Oregon City won.

Other scores

S. Albany, Ore. 65, Fort Vancouver 26

White Salmon 53, Hood River, Ore. 41

Lyle-Wishram 42, Stevenson 20

WASHINGTON STATE SCORES

Adna 42, Morton/White Pass 37

Anacortes 42, Port Angeles 29

Arch. Murphy 57, S. Whidbey 42

Arlington 67, Juanita 58

Ballard 44, Chief Sealth 33

Bellevue 61, Lake Washington 44

Bellevue Christian 59, Bear Creek 18

Boise, Idaho 63, Clarkston 47

Bothell 53, Mount Si 44

Capital 38, Mount Tahoma 36

Cedar Park Christian (Bothell) 59, Granite Falls 16

Central Kitsap 67, Shelton 19

Central Valley 70, University 49

Chewelah 51, Colville 39

Chiawana 76, Richland 47

Chief Leschi 43, North Beach 28

Colfax 49, Lind-Ritzville/Sprague 47

Colton 83, Liberty Christian 12

Connell 61, McLoughlin, Ore. 32

Curtis 55, Kentridge 42

Darrington 59, Concrete 49

Davenport 60, Kettle Falls 46

East Valley (Yakima) 49, Quincy 15

Ed.-Woodway 78, Shorewood 52

Ellensburg 54, Othello 15

Evergreen (Seattle) 36, Highline 22

Ferris 54, Shadle Park 34

Franklin Pierce 35, Fife 28

Garfield 74, Franklin 15

Gig Harbor 56, Yelm 37

Glacier Peak 68, Shorecrest 51

Gonzaga Prep 72, North Central 33

G-Kapowsin 68, Spanaway Lake 47

Holy Names 66, Eastside Catholic 50

Hoquiam 38, Eatonville 27

Inglemoor 75, Newport 29

Issaquah 48, Redmond 27

Kamiakin 77, Pasco 34

Kennedy 73, Tyee 15

La Salle 51, Highland 36

Lake Stevens 48, Jackson 47

Lakeside (Sea.) 62, Rainier Beach 19

Lakewood 51, Cedarcrest 40

Lewis and Clark 66, Rogers (Spo.) 18

Liberty 54, Sammamish 42

Liberty (Spangle) 56, St. George’s 32

Liberty Bell 41, Brewster 33

Lindbergh 48, Foster 46

Lynden 54, Everett 42

Lynnwood 65, Meadowdale 21

Mabton 68, Sunnyside Christian 56

Mark Morris 84, Hockinson 55

Mary Knight 63, Lake Quinault 33

Mead 51, Mt. Spokane 45

Medical Lake 52, Deer Park 23

Mercer Island 52, Interlake 33

Meridian 48, Bellingham 40

Monroe 69, Cascade (Everett) 34

Moses Lake 66, Davis 34

Mount Vernon 54, Kamiak 22

Naches Valley 49, Granger 45

North Kitsap 43, North Mason 41

Northwest Christian (Colbert) 79, Springdale 32

Oakesdale 53, Pomeroy 41

Odessa-Harrington 53, Valley Christian 41

Olympia 69, Stadium 16

Olympic 41, Sequim 30

Oroville 62, Bridgeport 23

Pateros 48, Moses Lake Christian Academy 38

Pe Ell 50, Mossyrock 47

Quilcene 51, Rainier Christian 34

Raymond 54, Northwest Christian 15

Reardan 47, Wilbur-Creston 42

Republic 63, Inchelium 30

River Ridge 63, Steilacoom 37

Riverside 42, Freeman 38

Rogers (Puy.) 55, Emerald Ridge 38

Sea. Academy 32, University Prep 25

Seattle Prep 57, Bainbridge 53

Selah 56, Prosser 44

Snohomish 79, Mariner 36

South Bend 29, Rainier 27

South Kitsap 51, Timberline 41

Squalicum 49, Marysville-Pilchck 28

St. John-Endicott 50, LaCrosse/Washtucna/Kahlotus 12

Tahoma 65, Kentwood 19

Th. Jefferson 89, Todd Beamer 18

Toledo 54, Winlock 31

Touchet 54, Garfield-Palouse 33

Tri-Cities Prep 45, Dayton 27

Vashon Island 45, Klahowya 43

W. F. West 40, Woodland 26

Wahkiakum 59, Napavine 54

Wapato 66, Ephrata 49

Wellpinit 65, Columbia (Hunters) 15

West Seattle 74, Ingraham 24

West Valley (Spokane) 62, Timberlake, Idaho 57

Willapa Valley 43, Tacoma Baptist 34

Wilson 78, North Thurston 36

Woodinville 73, Skyline 52

Zillah 53, Cle Elum/Roslyn 41

Southern Oregon Subaru Classic

Semifinal

Crater, Ore. 50, Lincoln 37

BOYS SWIMMING

Kelso Invitational

Team scores — Camas 532, Mountain View 457, Mark Morris 389, Skyview 361, Hockinson 330 Union 269, Kelso 178, Evergreen 106, Columbia River 83, Hudson’s Bay 74, R.A. Long 48, Heritage 34, Toutle Lake 32, Woodland 19, Fort Vancouver 15.

50 Yard Freestyle — 1, Dylan Osborne (Hk) 22.66; 2, Tom Utas (C) 22.74; 3, John Utas (C) 22.90.

100 Yard Freestyle — 1, Tom Utas, (C) 50.07; 2, Lucas Ulmer (C) 50.10; 3, Colton Gowan (MM) 50.74.

200 Yard Freestyle — 1, Jonah Rodewald (Hk) 1:53.11. 2, Will Morris (Hk) 1:54.32. 3, Maksim Dolbinin (Hr) 1:56.83.

500 Yard Freestyle — 1, Will Morris (Hk) 5:18.87; 2, Josh Breuer (S) 5:33.72; 3, Spencer Curley (MM) 5:37.74.

100 Yard Breaststroke — 1, Josh Bottelberghe (CR) 1:00.81; 2, Christian Broschat (K) 1:02.95; 3, John Utas (C) 1:04.50.

100 Yard Backstroke — 1, Jake Breuer (S) 55.57; 2, Chris Xue (MV) 55.64; 3, Gabe McGee (MM) 58.95.

100 Yard Butterfly — 1, Dylan Osborne, (Hk) 53.42; 2, Andrew Chang (U) 54.43. 3, Gabe McGee (MM) 55.54.

200 Yard IM — 1, Jake Breuer (S) 2:01.01; 2, Mark Kim (C) 2:04.17; 3, Andrew Chang (U) 2:05.36.

200 Yard Freestyle Relay — 1, Camas (John Utas, Tom Utas, Mark Kim, Lucas Ulmer) 1:30.68. 2, Hockinson (Will Morris, Evan Oja, Jonah Rodewald, Dylan Osborne) 1:34.82; 3, Mark Morris (Gabe McGee, George Johnson, Cameron Clawson, Colton Gowan), 1:37.10.

400 Yard Freestyle Relay — 1, Camas (Mark Kim, John Utas, Tom Utas, Lucas Ulmer), 3:22.93. 2, Mountain View (Jacob McCarthy, Stuart Sardo, Jose Ortega, Chris Xue) 3:34.93. 3, Mark Morris (Gabe McGee, Graedy Arnold, Cameron Clawson, Colton Gowan), 3:39.28.

200 Yard Medley Relay — 1, Hockinson (Evan Oja, Jonah Rodewald, Dylan Osborne, Will Morris), 1:46.76. 2, Mountain View (Jacob McCarthy, Chris Cresap, Chris Xue, Jose Ortega), 1:48.43. 3, Skyview (Dalton Harvey, Jake Breuer, Josh Breuer, TJ Gassaway) 1:50.75.