Weekly high school sports schedule 11/26

Published:

 

(Schedule subject to change)

MONDAY, NOV. 26

BOYS BASKETBALL

Camas at Hudson's Bay, 7 p.m.

Battle Ground at Fort Vancouver, 7 p.m.

Skyview at Prairie, 7 p.m.

Mountain View at Heritage, 7 p.m.

Evergreen at Columbia River, 7 p.m.

Washougal at W.F. West, 7 p.m.

Hockinson, Ridgefield at Woodland jamboree

GIRLS BASKETBALL

Mountain View at Heritage, 5:30 p.m.

Evergreen at Columbia River, 5:30 p.m.

Union at Kelso, 7 p.m.

GIRLS BOWLING

Union vs. Battle Ground, 3:15 p.m. at Tiger Bowl

Skyview vs. Heritage, 3:15 p.m. at Big Al's

Camas vs. Columbia River, 3:15 p.m. at Crosley Lanes

Mountain View at Mark Morris, 3:15 p.m. at Triangle Bowl

Kelso vs. Hudson's Bay, 3:15 p.m. at Crosley Lanes

Prairie vs. R.A. Long, 3:15 p.m. at Triangle Bowl

TUESDAY, NOV. 27

BOYS BASKETBALL

La Center at Ridgefield, 7 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Hudson's Bay at Hockinson, 7:30 p.m.

Fort Vancouver at La Center, 7 p.m.

Ridgefield at Woodland, 7 p.m.

Centralia at R.A. Long, 7 p.m.

WEDNESDAY, Nov. 28

BOYS BASKETBALL

Union at Mountain View, 7 p.m.

Heritage at Columbia River, 7 p.m.

Evergreen at Hudson's Bay, 7 p.m.

Prairie at Battle Ground, 7:30 p.m.

Fort Vancouver at Hockinson, 7:30 p.m.

Washougal at Tenino, 5:45 p.m.

Mark Morris at W.F. West, 7:30 p.m.

R.A. Long at Centralia, 7:30 p.m.

Knappa at Ilwaco, 7 p.m.

Corbett at Stevenson, 7 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Union at Mountain View, 5:30 p.m.

Heritage at Columbia River, 5:30 p.m.

Skyview at Wilson, 7 p.m.

Hudson's Bay at Evergreen, 7 p.m.

Jesuit at Prairie, 5:30 p.m.

Stevenson at Ridgefield, 7 p.m.

Washougal at Tenino, 7 p.m.

Knappa at Ilwaco, 5:45 p.m.

GIRLS BOWLING

Battle Ground vs. Columbia River, 3:15 p.m. at Crosley Lanes

Evergreen vs. Skyview, 3:15 p.m. at Crosley Lanes

Heritage vs. Union, 3:15 p.m. at Big Al's

R.A. Long vs. Mountain View, 3:15 p.m. at Bailey's Classic Lanes

Hudson's Bay vs. Mark Morris, 3:15 p.m. at Triangle Bowl

Kelso vs. Prairie, 3:15 p.m. at Tiger Bowl

THURSDAY, Nov. 29

BOYS BASKETBALL

Woodland at Ridgefield, 7 p.m.

Columbia Adventist at La Center, 7 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Washougal at Fort Vancouver, 7 p.m.

Centralia at Hockinson, 7:30 p.m.

Castle Rock at King's Way Christian, 7 p.m.

Toledo at Winlock, 7 p.m.

FRIDAY, Nov. 30

BOYS BASKETBALL

Prairie at Camas, 7 p.m.

Skyview at Columbia River, 7 p.m.

Stanwood at Union, 7 p.m.

Mountain View at Evergreen, 7 p.m.

Battle Ground at Washougal, 7 p.m.

R.A. Long at Yelm, 7 p.m.

Castle Rock at King's Way Christian, 7 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Prairie at Camas, 5:30 p.m.

Skyview at Columbia River, 5:30 p.m.

Mountain View at Evergreen, 5:30 p.m.

Battle Ground at Kelso, 7 p.m.

Mark Morris at Tumwater, 7:30 p.m.

Capital at R.A. Long, 7 p.m.

WRESTLING

Heritage, Union, Evergreen at Hudson's Bay, 5 p.m.

BOYS SWIMMING

Union, Evergreen, Heritage, Mountain View, Skyview, Fort Vancouver, Columbia River, Hudson's Bay, Camas, Hockinson, North County at GSHL Relays at Kelso, 3:30 p.m.

GIRLS BOWLING

Mountain View vs. Battle Ground, 3:15 p.m. at Tiger Bowl

Prairie vs. Skyview, 3:15 p.m. at Crosley Lanes

Columbia River vs. Union, 3:15 p.m. at Big Al's

Heritage vs. Evergreen, 3:15 p.m. at Bailey's Classic Lanes

Hudson's Bay vs. Camas, 3:15 p.m. at Big Al's

Kelso vs. Mark Morris, 3:15 p.m. at Triangle Bowl

R.A. Long vs. Fort Vancouver, 3:15 p.m. at Crosley Lanes

SATURDAY, Dec. 1

BOYS BASKETBALL

Stanwood at Mountain View, 7 p.m.

Stevenson at Toledo, 7 p.m.

Trout Lake at Columbia Adventist, 7 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Stevenson at Toledo, 5:45 p.m.

Fort Vancouver at Ridgefield, 7 p.m.

Trout Lake at Columbia Adventist, 5:30 p.m.

WRESTLING

Skyview, Prairie at Timberline Tournament

Union at McKay Tournament in Salem, Ore.

Mountain View, Columbia River at Patriot Invitational in Tacoma

Hockinson, R.A. Long, Woodland at Three Rivers Classic at Mark Morris

Washougal at Estacada Ranger Invitational

Stevenson at North Marion (Ore.) Invitational

GIRLS WRESTLING

Mountain View, Washougal at Yelm Invitational

GYMNASTICS

Battle Ground, Prairie vs. Hudson's Bay, 9 a.m. at Naydenov

Skyview vs. Heritage, 5 p.m. at VEGA North

Camas vs. Evergreen, 5 p.m. at VEGA

Columbia River vs. Union, 9 a.m. at Naydenov

Mountain View vs. Fort Vancouver, 2 p.m. at VEGA North