Weekly prep sports schedule 12/23

Published:

 

(Schedule subject to change)

MONDAY, DEC. 23

BOYS BASKETBALL

Ridgefield at Woodland, 7 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Ridgefield at Stevenson, 7 p.m.

Toledo at La Center, 7 p.m.

Columbia River at Hockinson, 7 p.m.

THURSDAY, DEC. 26

BOYS BASKETBALL

Skyview at Barlow Tournament

Union at Franklin Tournament

Prairie vs. Post Falls, 5:15 p.m. at North Idaho College Tournament

Hudson's Bay at Century Tournament

R.A. Long at Astoria (Ore.) Tournament

GIRLS BASKETBALL

Mountain View at Archbishop Murphy Tournament

R.A. Long at Astoria (Ore.) Tournament

FRIDAY, DEC. 27

BOYS BASKETBALL

Camas at Washougal, 7 p.m.

Skyview at Barlow Tournament

Union at Franklin Tournament

Battle Ground vs. University, 6 p.m. at SunDome Shootout

Columbia River vs. Bellarmine Prep, 7 p.m. at Bellarmine Prep Tournament

Prairie at North Idaho College Tournament

Hudson's Bay at Century Tournament

Hockinson vs. American Leadership (Utah), 5:45 p.m. at San Diego Surf-n-Slam Tournament San Diego Division

Kelso vs. University City (Calif.), 8:30 a.m. at San Diego Surf-n-Slam Tournament Slam Division

La Center vs. Friday Harbor, noon at Sun Dome Shootout

Ridgefield vs. Vashon Island, 1:30 p.m. at Sun Dome Shootout

Castle Rock vs. La Salle, noon at Sun Dome Shootout

R.A. Long at Astoria (Ore.) Tournament

Mark Morris at Mountlake Terrace Tournament

GIRLS BASKETBALL

Washougal at Camas, 7 p.m.

Skyview vs. Tigard, 11:30 a.m. at Nike Interstate Shootout, Lake Oswego, Ore.

Union vs. West Linn, 6:30 p.m. at Nike Interstate Tournament, Lake Oswego, Ore.

Heritage, Battle Ground, Kelso at Mark Morris Tournament

La Center at Fort Vancouver, 7 p.m.

Prairie at Surf N' Slam Tournament

Mountain View at Archbishop Murphy Tournament

R.A. Long at Astoria (Ore.) Tournament

SATURDAY, DEC. 28

BOYS BASKETBALL

Skyview at Barlow Tournament

Union at Franklin Tournament

Battle Ground vs. Kamiakin, 7:30 p.m. at SunDome Shootout

Columbia River vs. Gonzaga Prep or Lincoln, TBA at Bellarmine Prep Tournament

Prairie at North Idaho College Tournament

Hudson's Bay at Century Tournament

Hockinson vs. TBA at San Diego Surf-n-Slam Tournament San Diego Division

Kelso vs. TBA at San Diego Surf-n-Slam Tournament Slam Division

Ridgefield vs. Bellevue Christian, 10:30 a.m. at SunDome Shootout

La Center vs. Squalicum, 1:30 p.m. at SunDome Shootout

Castle Rock vs. Naches Valley, 4:30 p.m. at SunDome Shootout

R.A. Long at Astoria (Ore.) Tournament

Mark Morris at Mountlake Terrace Tournament

Franklin Pierce at Toledo, noon at SunDome Shootout

Corbett (Ore.) at White Salmon, 5:30 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Heritage, Battle Ground, Kelso at Mark Morris Tournament

Skyview, Union at Nike Interstate Tournament

Prairie at Surf N' Slam Tournament

Mountain View at Archbishop Murphy Tournament

R.A. Long at Astoria (Ore.) Tournament

Corbett (Ore.) at White Salmon, 4 p.m.

WRESTLING

Columbia River, Woodland at North Mason Tournament

Skyview girls at Lady Lion Invitational

Ridgefield, La Center at Vashon Island