MONDAY, Jan. 14
BOYS BASKETBALL
Hudson’s Bay at Fort Vancouver, 7 p.m.
Kelso at Prairie, 7 p.m.
R.A. Long at Mark Morris, 7 p.m.
Washougal at Hockinson, 7:30 p.m.
Kalama at La Center, 7 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Union at Skyview, 7 p.m.
GIRLS BOWLING
Evergreen vs. Fort Vancouver, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Battle Ground vs. Union, 3:15 p.m. at Big Al’s
Heritage vs. Skyview, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Columbia River vs. Camas, 3:15 p.m. at Big Al’s
Hudson’s Bay vs. Kelso, 3:15 p.m. at Triangle Bowl
Mark Morris vs. Mountain View, 3:15 p.m. at Bailey’s Classic Lanes
R.A. Long vs. Prairie, 3:15 p.m. at Tiger Bowl
TUESDAY, Jan. 15
BOYS BASKETBALL
Evergreen at Battle Ground, 7 p.m.
Union at Skyview, 7 p.m.
Heritage at Camas, 7 p.m.
Columbia River at Mountain View, 5:30 p.m.
Ridgefield at Toutle Lake, 7 p.m.
Stevenson at Woodland, 7 p.m.
White Salmon at Castle Rock, 7 p.m.
Seton Catholic at Toledo, 7 p.m.
King’s Way Christian at Ilwaco, 7 p.m.
Columbia Adventist at Washington School for Deaf, 7 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Evergreen at Battle Ground, 5:30 p.m.
Heritage at Camas, 5:30 p.m.
Fort Vancouver at Hudson’s Bay, 7 p.m.
Columbia River at Mountain View, 7 p.m.
Prairie at Kelso, 7 p.m.
Hockinson at Washougal, 7 p.m.
Centralia at Ridgefield, 7 p.m.
Mark Morris at R.A. Long, 7 p.m.
La Center at Kalama, 7 p.m.
Stevenson at Woodland, 5:45 p.m.
White Salmon at Castle Rock, 5:45 p.m.
King’s Way Christian at Ilwaco, 5:45 p.m.
Seton Catholic at Toledo, 5:45 p.m.
Columbia Adventist at Washington School for Deaf, 5:30 p.m.
WRESTLING
Fort Vancouver at Prairie, 7 p.m.
WEDNESDAY, Jan. 16
BOYS BASKETBALL
Fort Vancouver at Kelso, 7 p.m.
Oregon School for Deaf at Washington School for Deaf, 7:30 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Hudson’s Bay at Mark Morris, 7 p.m.
Oregon School for Deaf at Washington School for Deaf, 6 p.m.
WRESTLING
Evergreen at Union, 7 p.m.
Battle Ground at Camas, 7 p.m.
Heritage at Skyview, 7 p.m.
Hockinson at Ridgefield, 7 p.m.
Washougal at R.A. Long, 7 p.m.
White Salmon, Ilwaco, Kalama at Woodland, 6 p.m.
BOYS SWIMMING
Evergreen, Heritage, Union, Mountain View at Camas, Hockinson, 3:30 p.m. at LaCamas Swim and Sport
GIRLS BOWLING
Battle Ground vs. Evergreen, 3:15 p.m. at Bailey’s Classic Lanes
Union vs. Heritage, 3:15 p.m. at Big Al’s
Skyview vs. Columbia River, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Fort Vancouver at Camas, 3:15 p.m. at Big Al’s
Mark Morris vs. Hudson’s Bay, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Prairie at Kelso, 3:15 p.m. at Triangle Bowl
Mountain View vs. R.A. Long, 3:15 p.m. at Triangle Bowl
THURSDAY, Jan. 17
BOYS BASKETBALL
Hudson’s Bay at Columbia River, 7 p.m.
Fort Vancouver at Kelso, 7 p.m.
Prairie at Mountain View, 7 p.m.
La Center at Woodland, 7 p.m.
Stevenson vs. Seton Catholic, 7 p.m. at Washougal HS
GIRLS BASKETBALL
Heritage at Skyview, 7 p.m.
Ridgefield at Hockinson, 7:30 p.m.
Stevenson vs. Seton Catholic, 5:45 p.m. at Washougal HS
Kalama at Castle Rock, 7 p.m.
WRESTLING
Toledo, Castle Rock, Stevenson at La Center, 6 p.m.
BOYS SWIMMING
Skyview, Fort Vancouver vs. Columbia River, Hudson’s Bay, 3:30 p.m. at Propstra Aquatic Center
FRIDAY, Jan. 18
BOYS BASKETBALL
Evergreen at Union, 5:30 p.m.
Battle Ground at Camas, 5:30 p.m.
Heritage at Skyview, 7 p.m.
Hockinson at Ridgefield, 7 p.m.
R.A. Long at Washougal, 7 p.m.
La Center at Stevenson, 7 p.m.
Ilwaco at White Salmon, 7 p.m.
Kalama at Castle Rock, 7 p.m.
Toledo at King’s Way Christian, 7 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Evergreen at Union, 7 p.m.
Battle Ground at Camas, 7 p.m.
Kelso at Fort Vancouver, 7 p.m.
Columbia River at Hudson’s Bay, 7 p.m.
Mountain View at Prairie, 7 p.m.
Washougal at R.A. Long, 7 p.m.
Woodland at La Center, 7 p.m.
Ilwaco at White Salmon, 5:45 p.m.
Toledo at King’s Way Christian, 5:45 p.m.
WRESTLING
Columbia River at Mountain View, 7 p.m.
GYMNASTICS
Columbia River vs. Mountain View, 6 p.m. at VEGA North
GIRLS BOWLING
Evergreen vs. Heritage, 3:15 p.m. at Big Al’s
Union vs. Kelso, 3:15 p.m. at Triangle Bowl
Battle Ground vs. Camas, 3:15 p.m. at Big Al’s
Skyview vs. Prairie, 3:15 p.m. at Tiger Bowl
Fort Vancouver vs. R.A. Long, 3:15 p.m. at Triangle Bowl
Mark Morris vs. Columbia River, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Mountain View vs. Hudson’s Bay, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
SATURDAY, Jan. 19
BOYS BASKETBALL
Fort Vancouver at R.A. Long, 7 p.m.
Mark Morris vs. Lynden, 5 p.m. at St. Martin’s Univ.
Kalama at White Salmon, 3:30 p.m.
Seton Catholic at Overlake, 4 p.m.
Three Rivers Christian at Columbia Adventist, 7:30 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Kalama at White Salmon, 2 p.m.
Three Rivers Christian at Columbia Adventist, 6 p.m.
WRESTLING
Evergreen, Mountain View at South Kitsap Tournament
Union, Skyview at R.A. Long Tournament
Camas, Hudson’s Bay, Washougal, Ridgefield at Columbia Gorge Invitational at Stevenson
Heritage Dual Tournament
Fort Vancouver, Hockinson, La Center, Woodland at Kalama Rubber Chicken Tournament
GYMNASTICS
Evergreen, Skyview vs. Union, 9 a.m. at Naydenov
Camas vs. Hudson’s Bay, 2 p.m. at VEGA South
Fort Vancouver, Battle Ground, Prairie vs. Heritage, 5 p.m. VEGA South