Weekly prep sports schedule 11/4

Published:

Updated: November 4, 2013, 3:13 PM

 

(Schedule subject to change)

MONDAY, NOV. 4

VOLLEYBALL

4A district

Battle Ground at Skyview, 7 p.m.

3A district at Columbia River

Kelso vs. Mountain View, 7 p.m.

TUESDAY, NOV. 5

FOOTBALL

2A GSHL tiebreaker at Kelso

Hockinson, Washougal vs. Aberdeen, 7 p.m.

VOLLEYBALL

4A district

Monday winner at Union, 7 p.m.

3A district at Columbia River

Monday winner vs. Prairie, 5 p.m.

TBD vs. Columbia River, 7 p.m.

GIRLS SOCCER

3A district

Prairie vs. Kelso, 7 p.m. at Kiggins Bowl

2A district

Mark Morris at Ridgefield, 7 p.m.

Hockinson at Black Hills, 7 p.m. at Tumwater Stadium

1A district

Seton Catholic at White Salmon, 6 p.m.

WEDNESDAY, NOV. 6

VOLLEYBALL

4A district

Tuesday winner at Camas, 7 p.m.

1A district

Seton Catholic vs. Rochester, 4 p.m. at Castle Rock HS

Woodland vs. Tenino, 5:30 p.m. at Hoquiam MS

King’s Way Christian vs. Montesano, 5:30 p.m. at Hoquiam HS

La Center vs. Hoquiam, 5:30 p.m. at Castle Rock MS

Seton Catholic-Rochester winner vs. Kalama, 5:30 p.m. at Castle Rock HS

THURSDAY, NOV. 7

VOLLEYBALL

2A district at Black Hills

Black Hills vs. Ridgefield, 6 p.m.

GIRLS SOCCER

4A bi-district

Curtis vs. Camas, 7:30 p.m. at McKenzie Stadium

Skyview vs. Puyallup, 6 p.m. at Auburn Riverside

Auburn Riverside or Todd Beamer vs. Union, 5:30 p.m. at McKenzie Stadium

3A bi-district

SPSL 2 vs. Columbia River, 6 p.m. at Kiggins Bowl

SPSL 4 vs. Mountain View, 6 p.m. at McKenzie Stadium

GSHL 3 vs. Narrows 3, 5:30 p.m. at Stadium HS, Tacoma

2A district

At TBD

1A district at Kalama

Seton Catholic or White Salmon vs. Rochester, 5 p.m.

Castle Rock or Elma vs. Woodland, 7 p.m.

FRIDAY, NOV. 8

FOOTBALL

4A bi-district

Monroe at Camas, 7 p.m.

Union at Issaquah, 7 p.m.

Skyview at Curtis, 7 p.m.

3A bi-district

Columbia River vs. Cleveland, 7:45 p.m. at Seattle Memorial Stadium

2A district

Capital at Mark Morris, 7 p.m.

R.A. Long at W.F. West, 7 p.m.

1A district

White Salmon at Tenino, 7 p.m.

Elma at La Center, 7 p.m.

Kalama vs. Montesano, 7 p.m. at Aberdeen

Rochester vs. Woodland, 7 p.m. at Kalama HS

VOLLEYBALL

4A bi-district

At Kentwood HS

3A bi-district

At Auburn Mountainview HS

GIRLS SWIMMING

4A district meet at Propstra Aquatic Center

3A district meet at Kelso

2A district meet at The Evergreen State College, Olympia

SATURDAY, NOV. 9

FOOTBALL

3A bi-district

Mountlake Terrace vs. Mountain View, 7 p.m. at McKenzie Stadium

Kelso at O’Dea, TBA

2A district

GSHL 3 at Tumwater, TBA

VOLLEYBALL

4A bi-district

At Kentwood HS

3A bi-district

At Auburn Mountainview HS

2A district

At Black Hills HS

1A district

At TBA

GIRLS SOCCER

4A bi-district

At TBD

3A bi-district

At TBD

2A district

at TBD

1A district at Kalama

Third-place game, noon

Championship, 2 p.m.

CROSS COUNTRY

State meet at Sun Willows GC, Pasco

GIRLS SWIMMING

3A district meet at Kelso

2A district meet at The Evergreen State College, Olympia