Unopposed candidates

By

Published:

 

These candidates were unopposed in Tuesday's general election.

BATTLE GROUND PUBLIC SCHOOLS

District 1: Monty Anderson.

District 5: Stephanie McClintock.

CAMAS CITY COUNCIL

Ward 3, Position 2: Shannon Turk.

CAMAS SCHOOL DISTRICT

District 1: Casey O'Dell.

CEMETERY COMMISSIONER

District 1, Position 2: Lois Engel.

District 4, Position 2: Heidi Zimmerman.

District 6, Position 2: Dale Venema.

CLARK COUNTY FIRE COMMISSIONER

District 2, Position 1: Ken Ayers.

District 2, Position 2: Dave Lester.

District 2, Position 3: Stanley S. Chunn.

District 3, Position 1: Jon Couture.

District 5, Position 2: Roy Rhine.

District 6, Position 2: Dean T. Bloemke.

District 10, Position 1: Richard Johnson.

District 13, Position 1: Erv Beard.

CLARK REGIONAL WASTEWATER DISTRICT COMMISSIONER

Position 1: Neil Kimsey.

EVERGREEN PUBLIC SCHOOLS

District 5: Michael Parsons.

GREEN MOUNTAIN SCHOOL DISTRICT

Position 2: Garren Elmer.

Position 3: Jeff Strong.

HOCKINSON SCHOOL DISTRICT

District 1: Steve Nylund.

District 5: Katherine Davis.

LA CENTER CITY COUNCIL

Position 1: Kristine Carmona.

Position 3: T.R. (Randy) Williams.

LA CENTER SCHOOL DISTRICT

District 2: Todd Jones.

District 3: Bob Taylor.

MOUNT PLEASANT SCHOOL DISTRICT

Position 1: Thomas Schlatter.

Position 4: Tanis Morris.

Position 5: Kate Stiles.

PORT COMMISSIONER

Camas/Washougal, District 1: Mark Lampton.

Camas/Washougal, District 3: Bill Macrae-Smith.

Ridgefield, District 2: Scott Hughes.

Vancouver, District 3: Jerry Oliver.

RIDGEFIELD CITY COUNCIL

Position 1: Ron Onslow.

Position 4: Don Stose.

Position 6: John Main.

RIDGEFIELD SCHOOL DISTRICT

District 1: Jeff Vigue.

VANCOUVER PUBLIC SCHOOLS

Position 2: Mark F. Stoker.

WASHOUGAL CITY COUNCIL

Position 1: Brent Boger.

WASHOUGAL SCHOOL DISTRICT

District 5: Ron F. Dinius.

WOODLAND CITY COUNCIL

Position 1: Jennifer Heffeman.

Position 2: Al Swindell.

Position 3: Marilee McCall.

Position 6: Benjamin Fredricks.

WOODLAND SCHOOL DISTRICT

District 4: Matthew Donald.

District 5: Jeremy Stuart.

WOODLAND POOL AND RECREATION DISTRICT COMMISSIONER

Position 2: Sharyn Crosby.

Position 4: Bruce Hulett.

Position 5: Shannon Tracy.

YACOLT CITY COUNCIL

Position 1: Joshua Karl.

Position 2: Dave Hancock.

Position 3: Lewis Gerhardt.