WEDNESDAY’S SCHEDULE
BASEBALL
Camas at Battle Ground, 4 p.m.
Skyview at Union, 4 p.m.
Evergreen at Heritage, 4 p.m.
Fort Vancouver at Columbia River 4 p.m.
SOFTBALL
Kelso at Battle Ground, 4 p.m.
Columbia River at Evergreen, 4 p.m.
Union at Mountain View, 4 p.m.
Skyview at Prairie, 4 p.m.
R.A. Long at Hockinson, 4:30 p.m.
Ridgefield at Washougal, 4:30 p.m.
BOYS SOCCER
Kelso vs. Hudson’s Bay, 7 p.m. at Kiggins Bowl
Stevenson at Seton Catholic, 6:30 p.m. at Camas HS
TRACK AND FIELD
White Salmon, Castle Rock, King’s Way Christian, Seton Catholic at Stevenson, 4 p.m.
Ilwaco, Kalama, La Center, Toledo at Woodland, 4 p.m.
GIRLS TENNIS
Prairie at Camas, 3:30 p.m.
Columbia River at Kelso, 4 p.m.
Washougal vs. Hockinson, 3 p.m. at Green Meadows
White Salmon at Ridgefield, 4 p.m.
R.A. Long at Mark Morris, 4 p.m.
Baseball
4A GREATER ST. HELENS LEAGUE
W L
Union (8-3) 5 1
Skyview (6-5) 4 2
Camas (7-4) 3 3
Battle Ground (6-4) 3 3
Evergreen (3-8) 2 4
Heritage (4-6) 1 5
SKYVIEW 8, CAMAS 5
Camas 011 030 0–5 9 3
Skyview 120 230 x–8 11 3
Camas
Pitching — Tucker Parker 4 IP, Chase Gallagher 1.1 IP, Sam Jones 0.2 IP; Highlights — Cameron Pierce 1-4, R; Blake Christopher 2-4, R; Dylan White 2-4, R, RBI, 2B; Sam Jones 1-3, RBI; McKinley LaFore 2-3, 2R.
Skyview
Pitching — Adam Walker 5 IP, 6K, W; Sam Pritchard 2 IP, 3K, SV; Highlights — Jake Dennis 1-3, R, RBI; Jordan Freese 1-3, RBI, 3B; Curtis Perrin 2-3, R, 2 RBI; James Brooks, 1-4, 2 RBI; Alec Chaney 2-3, RBI; Brooks Hanson 2-4, 2 R; Avery Schmidt 1-2, R.
3A GREATER ST. HELENS LEAGUE
W L
Columbia River (11-0) 6 0
Mountain View (8-3) 6 1
Kelso 3 1
Prairie (2-7) 1 4
Hudson’s Bay (2-6) 1 4
Fort Vancouver (2-10) 0 7
Other scores
Kelso 13, Hudson’s Bay 1
MOUNTAIN VIEW 25, FORT VANCOUVER 0
Ft. Van 000 00 –0 0 7
Mtn. View 380 (14)x –25 28 1
Fort Vancouver
Pitching — Johnson 3 IP, loss; Brugmar 1 IP.
Mountain View
Pitching — Colin Biggs 4 IP, 4 Ks; Austin Hamilton 1 IP, 3 Ks (combined no-hitter). Highlights — Kyle Moen 3-4, 2 2Bs, 3 RBI, 4 R; Hamilton 3-4, 2B, 5 RBI; 3 R; Preston Jones 1-3, 2B, RBI; Jake Ryan 2-2, RBI, 3 R; C. Biggs 4-5, 2B, 2 RBI, 2 R; Nolan Biggs 4-5, 2 RBI, 2 R; .Dakody Clemmer 3-5, 3 RBI, 2 R; Daniel Holmes 2-2; Christian Maddox 4-5, RBI, 3 R; Josh Sablan 2-4, 3 R.
JV — Mountain View won
COLUMBIA RIVER 11, PRAIRIE 1
Prairie 001 000 –1 5 0
Col. River 026 003 –11 13 0
Prairie
Pitching — Robb 3 IP, loss; Calloway 2 IP; Bernash 1 IP. Highlights — name 2-3, R; Guenther 2-3, 2B, RBI; Bould 1-2.
Columbia River
Pitching — Jay Becker 5 IP, win, 4 Ks; Jace McKinney 1 IP, 2 Ks. Highlights — Becker 3-4, 2B, RBI; Andrew Haley 2-4, RBI; Brady Benson 2-3, 2B; Blake McKinney 1-3, 2 RBI; J. McKinney 2-3, 2B, 4 RBI; Sam Walker 3-3, 2 2Bs, 2 RBI.
JV — Prairie won.
2A GREATER ST. HELENS LEAGUE
W L
Hockinson (5-2) 3 0
R.A. Long 3 0
Mark Morris 1 0
Ridgefield (4-2) 0 3
Washougal (3-6) 0 4
Other scores
R.A. Long 7, Ridgefield 2
MARK MORRIS 11, WASHOUGAL 1
M. Morris 013 70 0–11 11 10
Washougal 001 00 –1 8 6
Mark Morris
Pitching — Tilton 4 IP, win; Atkins 1 IP; Highlights — Johnston 3-3 RBI; Mosier 1-3 2B; Tilton 1-2 RBI; Harris 1-3 RBI; Williams 1-2, 2B, RBI; Enholm 2-2, 2B, 4 RBI; Frost 2-3 2 RBI.
Washougal (3-6, 0-4)
Pitching — Nick Costa-Stange 32/3 IP, loss, 4Ks; Ryan Krout 11/3 2 Ks; Highlights — Brandon Casteel 1-3; Tyler Bowlin 1-2; Braden Devlin 2-3; Aaron Eyler 1-2; Jacob Weis 2-3; Krout 1-3, RBI.
TRICO LEAGUE
W L
Woodland (11-0) 7 0
La Center (5-4) 5 2
Castle Rock 4 2
Kalama 5 3
Toledo 3 3
White Salmon 1 5
Stevenson 0 4
Ilwaco 0 6
Other scores
Kalama 18, Stevenson 2
Kalama 14, Stevenson 5
Castle Rock 28, Ilwaco 0
Castle Rock 25, Ilwaco 2
WOODLAND 13-10, TOLEDO 1-0
First game (5 innings)
Woodland (12)10 00–13 13 4
Toledo 100 00–1 3 4
Woodland
Pitching — Trevor Huddleston 2 IP, win, 5 Ks; Hunter Huddleston 1 IP; Tanner Huddleston 2 IP, 2 Ks. Highlights — Aaron Shoup 2-3, 3 runs, 2 RBI, SB; Trevor Huddleston 1-4, HR, 2 runs, 2 RBI; Hunter Huddleston 2-4, 2B, 2 runs, RBI; Austin Holcomb 2-3, 3B, run, 2 RBI; Gabe Steinauer 2-3 run, 2 2Bs, RBI; Tanner Huddleston 2-3, 2 RBI; Colton Lucas 1-3 run, RBI; Troy Flanagan run; Joe Rogers 1-3, run, RBI; Hunter Rainey run.
Second game (6 innings)
Toledo 000 000 –0 4 5
Woodland 301 123 –10 6 0
Woodland
Pitching — Aaron Shoup 6 IP, win, 7Ks; Highlights — Trevor Huddleston 1-4, 3B, 2 runs; Hunter Huddleston 2-2, 2 runs, 4 RBI; Austin Holcomb 2-3, 2 runs, RBI; Gabe Steinauer 2 RBI, Tanner Huddleston 1-3, 2 RBI.
SOFTBALL
TRICO LEAGUE
W L
Kalama 6 0
Woodland (6-2) 4 0
La Center (5-1) 4 0
Stevenson (0-4) 2 2
Castle Rock 0 2
Toledo 0 4
Ilwaco 0 4
White Salmon 0 4
Other scores
Kalama 6 Stevenson 5
Kalama 7, Stevenson 4
WOODLAND 10-10, TOLEDO 0-0
First Game
Woodland 134 11–10 11 0
Toledo 000 00–0 2 2
Woodland
Pitching — Madison Sorenson 5 IP, win 7 Ks; Highlights — Gracie Trice 2-4, Jessica Flanigan 3-4, Kendall Grell 1-3, Sortenson 1-4; Addy Perkins 1-2; Haley Michaud 1-3 Rianna Fitzgerald; Sidra Malik 1-3.
Second Game
Toledo 000 00–0 2 1
Woodland 014 5x–10 9 0
Woodland (6-2, 4-0)
Pitching — Sorenson 4 IP, win; Michaud 1 IP; Highlights — Trice 1-3; Grell 1-3; Sorenson 2-3; Perkins 1-1; Michaud 1-3; Alysha Hazen 1-1, Fitzgerald 1-3, Sidra Malik 1-2.
Monday result
SKYVIEW 11, HOCKINSON 0
Visitor 000 000 0–0 0 0
Home 000 000 0–0 0 0
Skyview
Winning Pitcher — Michelle Brincefield, 7 Ks. Highlights — Emily Dobbin 3-4, 2B, RBI; Megan Settje 3-4, 2 RBI; Bobbi Bertsch 1-4, 2B, 2 RBI; Emily Garcia 3-4, 3 RBI; Katie Bittner 2-4, 2B; Brincefield 1-3; Bri Vire 1-1; Kayla Moore 1-1.
BOYS SOCCER
4A GREATER ST. HELENS LEAGUE
W L T Pts
Camas (7-0-2) 2 0 1 7
Skyview (8-0-1) 2 0 1 7
Union (7-2) 2 1 0 6
B. Ground (4-3-2) 2 1 0 6
Evergreen (3-5-1) 0 3 0 0
Heritage (2-6-1) 0 3 0 0
SKYVIEW 2, UNION 1
Union
Goals (assists) — Jonathan Zaballa (Jonathan Granados); Goalkeeper saves — Jesus Rojas 4.
Skyview
Goals (assists) — Gabe Weber (Braden Hadfield); Carter Johnson (Camden Keller); Goalkeeper saves — Evan Laws 3.
Halftime — Union 1-0.
JV — Union 2-0.
CAMAS 4, HERITAGE 2
Camas
Goals (assists) — Jakob Cavin (Nate Beasley), Calvin Goon (Austin Cassity), Bennett Lehner (Beasley), Lehner (Pizot). Goalkeeper saves — Sharif Bathrouk 3.
Heritage
Goals (assists) — Bailey Thomason, Marco Martinez (Ibrahim Abualia). Goalkeeper saves — Sam Basarab 19.
Halftime — Camas 2-0.
JV — Camas 4-1.
BATTLE GROUND 2, EVERGREEN 1
Evergreen
Goals (assists) — Conner Finnegan. Goalkeeper saves — Oscar Perez 3.
Battle Ground
Goals (assists) — Ian Prichett (Jacob Kellogg), Jorge Dominguez (Jacob Linnell); Goalkeeper saves — Jacob Campanilli 5.
Halftime — Battle Ground 1-0.
JV — Evergreen 4-3.
3A GREATER ST. HELENS LEAGUE
W L T Pts
Mountain View (7-2) 3 0 0 9
Prairie (4-5) 2 1 0 6
Col. River (1-5-1) 1 1 1 4
Kelso (2-1-1) 1 1 0 3
Hudson’s Bay (2-5-1) 0 1 1 1
Ft. Vancouver (0-9) 0 3 0 0
COLUMBIA RIVER 1, KELSO 0
Kelso
Goalkeeper saves — no report.
Columbia River
Goals (assists) — Codie Schoene. Goalkeeper saves — Ian David 6.
JV — no report.
PRAIRIE 3, HUDSON’S BAY 0
Prairie
Goals (assists) — Christian Thyron (Alex Cochell); Michael Davenport (Joel Aguilar); Moses Savenok (Thyron). Goalkeeper saves — Ben Stevenson 4.
Hudson’s Bay
Goalkeeper saves — David Barajas 12.
Halftime — 2-0.
JV — Tie 3-3.
MOUNTAIN VIEW 7, FORT VANCOUVER 1
Fort Vancouver
Goal (assist) — Christian Fernandez (Edwin Duran). Goalkeeper saves — Pablo Sosa 2, Trung Nguyen 2.
Mountain View
Goals (assists) — Jared Berg (Isaac Strever), Strever (David Warne), Michael Beauchamp (PK), Strever (Warne), Berg (Warne), Berg (Kody Uhlrich), Uhlrich (David Garnica). Goalkeeper saves — Austin Misiak 1, Alec Baldwin 2.
Halftime — Mountain View 4-0.
2A GREATER ST. HELENS LEAGUE
W L
Ridgefield (4-2-1) 2 0
Hockinson (7-1) 2 1
Mark Morris 1 1
R.A. Long 1 1
Washougal (2-7) 0 2
HOCKINSON 4, MARK MORRIS 2
Mark Morris
Goals (assists) — no report; Goalkeeper saves — no report.
Hockinson (7-1)
Goals (assists) — Mitchell Pinney (Andrew Nyseth), Pinney (Conner Thompson), Brett Sparks (ua), Pinney (ua); Goalkeeper saves — Casey Turner 3.
Halftime — 3-0.
JV — Hockinson 1-0.
RIDGEFIELD 2, WASHOUGAL 0
Ridgefield
Goals (assists) — Max Hauler (Charlie Hauler), Jared Williams (PK). Goalkeeper saves — Justin Stay 2.
Washougal
Goalkeeper saves — Chase Duey 9.
Halftime — 1-0.
JV — Ridgefield 4-1.
TRICO LEAGUE
W L
La Center (6-2) 6 1
Toledo 5 1
Seton Catholic (5-1) 5 1
Stevenson 2 4
White Salmon 2 3
King’s Way Chr. (1-6) 1 5
Woodland (0-7) 0 5
Other scores
White Salmon 9, King’s Way Christian 2
Toledo 6, Stevenson 2
NON-LEAGUE
MONTESANO 4, WOODLAND 2
Woodland
Goals (assists) — Anthony Dizon (Juan Mosqueda); Jesse Saastamo (Cody Aceveda). Goalkeeper saves — Iain Volesky 6.
Halftime — 3-0.
JV — Montesano 2-1.
BOYS TRACK AND FIELD
3A GREATER ST. HELENS LEAGUE
KELSO 83 1/3 , COLUMBIA RIVER 61 2/3
100 meters — Marcus Gaylor (CR) 10.33; 200 — Gaylor (CR) 22.18; 400 — Chimm (K) 53.90; 800 — Leaf (K) 2:02.56; 1,600 — Mounier (K) 4:29.81; 3,200 — Austin Blankenship (CR) 9:59.82; 110 hurdles — Scrivner (K) 16.76; 300 hurdles — Scrivner (K) 43.53 400 relay — Columbia River 43.44; 1,600 relay — Kelso 3:32.72; Shot put — James Niemela (CR) 51-4 1/2 ; Discus — Niemela (CR) 138-2; Javelin — Hendrickson (K) 157-0; High jump — Chimm (K) 6-0; Long jump — Chimm (K) 21-5; Triple jump — Chimm (K) 44-5; Pole vault — Bowlby (K) 12-6.
2A GREATER ST. HELENS LEAGUE
HOCKINSON 76, MARK MORRIS 69
100 — Thomas Harshaw (H) 12.1; 200 — Harshaw (H) 23.8; 400 — Nick Barclay (H) 49.1; 800 — Tanner Bussing (MM) 2:16.3; 1,600 — Aaron Brumbaugh (MM) 4:24.6; 3,200 — Brumbaugh (MM) 9:55.9; 110 hurdles — Keigan Baker (MM) 16.5; 300 hurdles — Baker (MM) 42.7; 400 relay — Hockinson 45.1; 1,600 relay — Mark Morris 3:37.4; Shot put — Louden Seekins (H) 38-2; Discus — Dominic Fisher (H) 100-8; Javelin — Keigan Baker (MM) 143-5; Long jump — Jack Klodt (H) 20-6; Triple jump — Kedrick Johnson (H) 40-1; High jump — Jack Klodt (H) 5-6; Pole vault — Connor Bohannon (MM) 10-6.
GIRLS TRACK AND FIELD
3A GREATER ST. HELENS LEAGUE
COLUMBIA RIVER 80, KELSO 70
100 meters — Emily Morgan (CR) 12.44; 200 — Morgan (CR) 27.10; 400 — Grayson Burke (CR) 1:01.34; 800 — Taylor Hallquist (CR) 2:29.75; 1,600 — Ana Delgadillo (CR) 5:50.6; 3,200 — Delgadillo (CR) 12:00.31; 100 hurdles — Ellie Walker (CR) 15.47; 300 hurdles — Walker (CR) 47.84; 400 relay — Columbia River 51.90; 800 relay — Columbia River 1:50.68; 1,600 relay — Kelso 4:26.27; Shot put — Brooke Williams (CR) 34-11; Discus — Whitney (K) 99-1; Javelin — Horton (K) 120-11; High jump — Walker (CR) 5-0; Long jump — Sorenson (K) 15-8 1/2 ; Triple jump — B. Williams (CR) 31-9; Pole vault — Musgrove (K) 10-0.
2A GREATER ST. HELENS LEAGUE
HOCKINSON 91, MARK MORRIS 52
100 — Jenna Dukovcic (MM) 13.4; 200 — Dukovicic (MM) 28.5; 400 — Summer Dean (H) 1:05.9; 800 — Brooke Hogsed (MM) 2:53.0; 1,600 — Sydney Thompson (H) 6:09.0; 3,200 — Kali Pohle (H) 15:47.8; 100 hurdles — Jordyn Tonkinson (H) 18.5; 300 hurdles — Tonkinson (H) 52.8; 400 relay — Hockinson 55.0; 800 relay — Hockinson 2:03.0; 1,600 relay — Hockinson 5:55.8; Shot put — Maya Jones (MM) 28-3; Discus — Annabelle Jiganie (H) 86-6; Javelin — Brooke Sparks (H) 85-1; Long jump — Jenna Dukovcic (MM) 16-9; Triple jump — Keara Bennett (MM) 33-2; High jump — Kayla Bach 4-8; Pole vault — Bridget Kelly (MM) 9-0.
GIRLS TENNIS
CAMAS 6, EVERGREEN 0
Singles — Hannah Gianan (C) def. Brandi Tito (E) 6-0, 6-0; Jen Lewis (C) def. Rebecca Mattson (E) 6-0, 6-0; Courtney White (C) def. Zoe Raugust (E) 6-1, 7-5.
Doubles — Meghal Sheth & Esther Kwon (C) def. Mariah Tweedle & Reiley Wynn (E) 6-1, 6-0; Hannah Kabel/Tessa Rinnen (C) def. Veronica Gerasimova/Karina Levchenko (E) 6-3, 6-1; McKenna Schrader/Claire Goss (C) def. Alexia Beem/Shelby Wood (E) 6-1, 6-1.
SKYVIEW 6, BATTLE GROUND 0
Singles — Sammi Hampton (S) d. Kira O’Connor 6-0, 6-0; Darby Tinker (S) d. Cassie Arrowsmith 6-2, 6-1; Sarah Morgan (S) d. Danielle Hokanson 6-4, 6-1.
Doubles — Macy Ballew/Katherine Metz (S) d. Alyse Scholten/Kaitlyn Pankratz 6-2, 6-0; Addison Samander/Sydney Miles (S) d. Sara Wilson/Teresa Gahan 6-3, 6-4; Emily Giovannizi/Alexis Smith (S) d. Emily Gonzales/Natalie Andrews 4-6, 6-1, 6-1.
JV — Skyview 4-2
UNION 5, HERITAGE 1
Singles — Jelena Vidovic (U) d. Vickie Scherbina 6-0, 6-0; Sydney Wallace (U) d. Madison Singleton 6-0, 6-0; Vlada Zhibar (H) d. Maddy Holloway 7-6 (5), injury default.
Doubles — Tess Belindean/Maja Jelic (U) d. Jennifer Harvey/Mailea Gonzales 6-0, 6-0; Elysha Fu/Ali Nierenberg (U) d. Ali Kiemele/Ella Budd 6-1, 6-3; Sarah Trostle/Jessica Hou (U) d. Sabrina Fuller/Amanda Kaaihue 6-4, 7-5.
FORT VANCOUVER 4, KELSO 2
Singles — Angelina Polina (FV) d. Lisa Karnofski 6-2, 6-2; Emma Nellor (FV) d. Brittney Greer 4-6, 6-2, 6-1; Selorm Tamakloe (FV) d. Lea Gerega 6-2, 5-7, 6-3.
Doubles — Noelle Bosch/Myranda Dombrowsky (K) d. Tina Nguyen/Baochau Tran 6-2, 6-1; Holly Ta/Svetlana Karpenko (FV) d. Ashley Gwin/Katelyn Helem 6-4, 6-0; Claire Cowan/Kalie Rae Prescott (K) d. Olesya Gubar/Brianna Herrera 6-1, 6-0.
MOUNTAIN VIEW 3, PRAIRIE 3
(Mtn. View wins tiebreaker 66-56 in games)
Singles — Akari Baba (P) d. Amila Gogalija MV 6-2, 6-4; Milla Benedetti (MV) d. Shaniah Chapman 6-3, 6-1; Amanda Gustafson (MV) d. Alina Chernovol 6-4, 6-2.
Doubles — Shannon Sterling/Mariah Chapman (P) d. Emilie Kue/Jessie Wilmoth 6-3, 7-5; Sandra Mihalascy/Patrice Huang (MV) d. Katherine Cook/Josie Sullivan 6-1, 1-6, 6-2; Taylor Nienaber/Hailey Miracle (P) d. Rachel Dickens/Dayne Vitek (MV) 0-6, 6-4, 7-5.
JV — Mountain View 6-0.
COLUMBIA RIVER 6, HUDSON’S BAY 0
Singles — Lauren Skelly (CR) d. Nala Comstock 6-0, 6-1; Alex Wilmington (CR) d. Erica Hann 6-4, 6-0; Ashley Osler (CR) d. Julia Henderson 6-0, 6-1.
Doubles — Rene Wetzel/Jayne Piboonvaranggoon (CR) d. Dulca Lua/Hannah Zimmerman 6-0, 6-0; Annamarie Lahti/Kelsea Oslund (CR) d. Hunter Simpson/Kyla Pearse 6-0, 6-1; Paxton Charles/Jasmine Koss (CR) d. Olivia Ripplinger/Alyson Enochs 6-1, 6-0.
JV — Columbia River 6-0.
WASHOUGAL 5, RIDGEFIELD 1
Singles — Ridgefield Sarah Kaufman (R) d. Amelia Quatermass 6-4, 6-1; Megan Anderson (W) d. Kylei Harrison 6-0, 6-0; Jessica Eakins (W) d. Catherine Roberts 6-4, 6-3.
Doubles — Haley Briggs/Christina Zack (W) d. Camille Jeschke/Rena Jones 6-0, 6-0; Sydney Hickey/Maddie Gregory (W) d. Emily Persons/Riley Smetzler 6-2, 6-4. Sami Anderson/Jessica Christianson (W) d. Aarica Johnson/Ashton Rogers 6-0,6-1
GIRLS GOLF
CAMAS 182, BATTLE GROUND 198
At Camas Meadows
CAMAS — Elise Filuk 42, Maddie Miller 45, Molly Bilsborough 46, Erin Marrinan 49.
BATTLE GROUND — Macky Alamillo 41, Erin Morse 47, Hana Wyles 54, Savannah Calloway 56.
SKYVIEW 198, EVERGREEN INC
At par-36 Green Mountain
SKYVIEW — Ashley Pedigo 46, Aylexie Pedigo 45, Rowyn Lea 54, Tiana Klutz 53, Awbrey Burgess 61, HannahJoy Adams 55.
EVERGREEN — Kendra Johnson 62, Makayla DeBray 67.
UNION 186, HERITAGE INC
At Club Green Meadows, Par 36
UNION — Riley Whitlock 46, Dani Findley 46, Danielle Lombardi 47, Alicia Kwon 47, Karsyn Rushing 52, Katherine Williams 52.
HERITAGE — Jo Terry 61, Alyssa Thom 62, My Le 66.
PRAIRIE 197, KELSO 226
At par-36 Cedars
PRAIRIE — Tiffany Hansen 47, Dani Ward 49, Kaitlyn Michaelson 50, Shenae Collie 51, Courtney Bradshaw 51, Haley Poore 54.
KELSO — Kayli Thompson 54, Lilly Hill 55, Ariel Osborn 57, Sarah Brewer 60, Amanda Croy 62, Trish Garcia 77.
MOUNTAIN VIEW 187, HUDSON’S BAY INC.
At Heron Lakes
MOUNTAIN VIEW — Jennae LeComte 41, Abby Kadnmas 47, Ahreum Yang 49, Annie Lu 50, Hannah Lackaff 57.
HUDSON’S BAY — Xaalan Dolence 60, Diana Madriz 61, Billie Walters. 70
COLUMBIA RIVER 217, FORT VANCOUVER inc.
COLUMBIA RIVER — Shelby Yackley 54, Morgan Anthony 52, Madi King 51, Tori Bravin 60.
FORT VANCOUVER — Bridget Standard 45.
MARK MORRIS 230, RIDGEFIELD 240
At par-37 Tri-Mountain
MARK MORRIS — Shelby Starwood 57, Ashley Queufe 52, Tillie Gleun 58, Shariah Tollefson 74, Annica Rybar 67, Tara Thompson 63.
RIDGEFIELD — Weylie Parks 62, Erin Siegel 63, Liz Smith 62, Karley Beattie 53, Livee Jones 66.
WOODLAND 194, HOQUIAM 211,
MONTESANO 256, LA CENTER inc.
WOODLAND — Faith Udy 43, Kaitlynn Troyer 50, Kayla Moody 52, Addy Dinehart 49, Jenna Booker 58.
LA CENTER — Emily Haasl 67, Maddie Brown 74, Analysa Lowe 68.