(SCHEDULE SUBJECT TO CHANGE)
MONDAY, DEC. 22
BOYS BASKETBALL
Evergreen vs. Woodinville, 6:30 p.m. at Falcon Holiday Classic at Prairie
Prairie vs. Eisenhower, 8 p.m. at Falcon Holiday Classic at Prairie
Stevenson at Riverside (Ore.), 7 p.m.
King’s Way Christian at Seton Catholic, 7 p.m.
Ridgefield at Centralia, 7:30 p.m.
R.A. Long at W.F. West, 7:30 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Camas at Kelso, 2 p.m.
Sheldon (Ore.) at Union, 2 p.m.
Seton Catholic at Fort Vancouver, 2:30 p.m.
Stevenson at Riverside (Ore.), 5:45 p.m.
Prairie at Mark Morris, 7 p.m.
Centralia at Ridgefield, 7 p.m.
TUESDAY, DEC. 23
BOYS BASKETBALL
Eisenhower vs. Woodinville, 6:30 p.m. at Falcon Holiday Classic at Prairie
Prairie vs. Evergreen, 8 p.m. at Falcon Holiday Classic at Prairie
White Salmon at Seton Catholic, 5:30 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Fort Vancouver at Castle Rock, 1:30 p.m.
Aberdeen at R.A. Long, 3 p.m.
White Salmon at Seton Catholic, 4 p.m.
Mountain View at Capital, 5 p.m.
FRIDAY, DEC. 26
BOYS BASKETBALL
Kelso at Port Townsend Crush
Kalama vs. Archbishop Murphy, 3 p.m. at SunDome Shootout, Yakima
La Center vs. Seattle Christian, 4:30 p.m. at SunDome Shootout, Yakima
Castle Rock vs. Cedar Park Christian, 4:30 p.m. at SunDome Shootout, Yakima
Woodland vs. Kentlake, 7:30 p.m. at SunDome Shootout, Yakima
King’s Way Christian vs. Zillah, 7:30 p.m. at SunDome Shootout, Yakima
Prairie vs. Squalicum, 9 p.m. at SunDome Shootout, Yakima
Evergreen vs. Canyon Crest (Calif.), 9 p.m. at MaxPreps Holiday Classic, Palm Springs, Calif.
GIRLS BASKETBALL
Prairie at West Coast Jamboree
La Center vs. Evergreen, 2 p.m. at Evergreen Girls Tournament
Jefferson vs. Kelso, 3:30 p.m. at Evergreen Girls Tournament
Benson Tech vs. Battle Ground, 5 p.m. at Evergreen Girls Tournament
Kalama vs. Camas, 6:30 p.m. at Evergreen Girls Tournament
SATURDAY, DEC. 27
BOYS BASKETBALL
Battle Ground vs. Ransom Everglades (Fla.), 9:30 a.m. at Cactus Jam Cactus Division, Phoenix, Ariz.
Evergreen vs. Martin Luther King (Calif.), noon at MaxPreps Holiday Classic, Palm Springs, Calif.
King’s Way Christian vs. Seattle Christian, 10:30 a.m. at SunDome Shootout, Yakima
Kalama vs. Overlake, 10:30 a.m. at SunDome Shootout, Yakima
Woodland vs. West Valley, noon at SunDome Shootout, Yakima
Castle Rock vs. Riverside Christian, noon at SunDome Shootout, Yakima
La Center vs. LaSalle, 7:30 p.m. at SunDome Shootout, Yakima
Prairie vs. Chiawana, 7:30 p.m. at SunDome Shootout, Yakima
GIRLS BASKETBALL
Benson Tech vs. Evergreen, noon at Evergreen Girls Tournament
Heritage vs. Kalama, 1:30 p.m. at Evergreen Girls Tournament
Woodland vs. Camas, 3 p.m. at Evergreen Girls Tournament
Battle Ground vs. De La Salle, 4:30 p.m. at Evergreen Girls Tournament
Skyview vs. Pendleton, 3:30 p.m. at Nike Interstate Shootout, Lake Oswego (Ore.) HS
Kelso at Jefferson (Ore.), 2 p.m.
R.A. Long at Astoria (Ore.) Tournament
WRESTLING
Columbia River, Woodland at North Mason Classic Tournament
SUNDAY, DEC. 28
GIRLS BASKETBALL
Skyview vs. TBA, 11:30 a.m. or 6:30 p.m. at Nike Interstate Shootout, Lake Oswego (Ore.) HS