High school scoreboard 3/6

Published:

 

BOYS BASKETBALL

4A HARDWOOD CLASSIC

At Tacoma Dome

Thursday's quarterfinals

Kentridge vs. Garfield, 3:45 p.m.

Issaquah vs. Jackson, 5:30 p.m.

Gonzaga Prep vs. Todd Beamer, 7:15 p.m.

Richland vs. Wenatchee, 9 p.m.

3A HARDWOOD CLASSIC

At Tacoma Dome

Thursday's quarterfinals

Wilson vs. O'Dea, 9 a.m.

Eastside Catholic vs. University, 10:30 a.m.

Stanwood vs. Bellevue, 12:15 p.m.

Shadle Park vs. Rainier Beach, 2 p.m.

2A HARDWOOD CLASSIC

At Yakima SunDome

Thursday's quarterfinals

Anacortes vs. White River, 3:45 p.m.

Pullman vs. Mark Morris, 5:30 p.m.

Lake Washington vs. Clarkston, 7:15 p.m.

Hockinson vs. Lynden, 9 p.m.

1A HARDWOOD CLASSIC

At Yakima SunDome

Thursday's quarterfinals

Seattle Academy vs. Toledo, 9 a.m.

Cascade Christian vs. Zillah, 10:30 a.m.

Cedar Park Christian vs. Okanogan, 12:15 p.m.

Brewster vs. King's, 2 p.m.

2B HARDWOOD CLASSIC

At Spokane Arena

Thursday's quarterfinals

Lind-Ritzville-Sprague vs. Morton-White Pass, 3:45 p.m.

Northwest Christian-Colbert vs. Bear Creek, 5:30 p.m.

Onalaska vs. Liberty, 7:15 p.m.

Mossyrock vs. St. George's, 9 p.m.

1B HARDWOOD CLASSIC

At Spokane Arena

Thursday's quarterfinals

Wellpinit vs. Pomeroy, 9 a.m.

Neah Beay vs. Tulalip Heritage, 10:30 a.m.

Colton vs. Cedar Park Christian, 12:15 p.m.

Three Rivers Christian vs. Shorewood Christian, 2 p.m.

GIRLS BASKETBALL

4A HARDWOOD CLASSIC

At Tacoma Dome

Thursday's quarterfinals

Kentwood vs. Lynwood, 9 a.m.

Skyview vs. Gonzaga Prep, 10:30 a.m.

Arlington vs. Moses Lake, 12:15 p.m.

Inglemoor vs. Mount Rainier, 2 p.m.

3A HARDWOOD CLASSIC

At Tacoma Dome

Thursday's quarterfinals

Lincoln vs. Cleveland, 3:45 p.m.

Bellevue vs. Sunnyside, 5:30 p.m.

University vs. Bishop Blanchet, 7:15 p.m.

Wilson vs. Mercer Island, 9 p.m.

2A HARDWOOD CLASSIC

At Yakima SunDome

Thursday's quarterfinals

East Valley-Spokane vs. W.F. West, 9 a.m.

Port Angeles vs. Lynden, 10:30 a.m.

Lake Washington vs. Ellensburg, 12:15 p.m.

Mark Morris vs. White River, 2 p.m.

1A HARDWOOD CLASSIC

At Yakima SunDome

Thursday's quarterfinals

Kalama vs. Cashmere, 3:45 p.m.

Granger vs. Lynden Christian, 5:30 p.m.

King's vs. Okanogan, 7:15 p.m.

Mabton vs. Blaine, 9 p.m.

2B HARDWOOD CLASSIC

At Spokane Arena

Thursday's quarterfinals

Northwest Christian-Colbert vs. Bear Creek, 9 a.m.

DeSales vs. Toutle Lake, 10:30 a.m.

La Conner vs. Colfax, 12:15 p.m.

Morton-White Pass vs. St. George's, 2 p.m.

1B HARDWOOD CLASSIC

At Spokane Arena

Thursday's quarterfinals

Neah Bay vs. Tekoa-Oakesdale, 3:45 p.m.

Taholah vs. Mount Vernon Christian, 5:30 p.m.

Wilbur-Creston vs. Pateros, 7:15 p.m.

Tulalip Heritage vs. Colton, 9 p.m.