TODAY’S SCHEDULE
VOLLEYBALL
Battle Ground at Union, 7 p.m.
Mountain View at Skyview, 7 p.m.
Prairie at Columbia River, 7 p.m.
Evergreen at Camas, 7 p.m.
Kelso at Fort Vancouver, 7 p.m.
Hockinson at Ridgefield, 7 p.m.
Mark Morris at Washougal, 7 p.m.
Hudson’s Bay at Woodland, 7 p.m.
Castle Rock at La Center, 7 p.m.
Kalama at Stevenson, 7 p.m.
Seton Catholic at King’s Way Christian, 7 p.m.
Firm Foundation at Pope John Paul II, 7 p.m.
Columbia Adventist at Three Rivers Christian, 7 p.m.
GIRLS SOCCER
Battle Ground at Skyview, 5 p.m. at Kiggins Bowl
Mountain View vs. Heritage, 5:30 p.m. at McKenzie Stadium
Prairie vs. Columbia River, 7 p.m. at Kiggins Bowl
Evergreen vs. Union, 7:30 p.m. at McKenzie Stadium
Kelso at Fort Vancouver, 4 p.m.
Hockinson at Ridgefield, 7 p.m.
Mark Morris at Washougal, 7 p.m.
Hudson’s Bay at Woodland, 5 p.m.
Seton Catholic at Stevenson, 6 p.m.
Kalama at White Salmon, 6 p.m.
La Center at King’s Way Christian, 6 p.m.
CROSS COUNTRY
Battle Ground at Heritage, 3:30 p.m.
Fort Vancouver vs. Prairie, 3:30 p.m. at David Douglas Park
Camas, Mountain View vs. Union, 3:30 p.m.
Evergreen at Skyview, 3:30 p.m.
Columbia River at Kelso, 3:30 p.m.
BOYS TENNIS
Union at Camas, 3 p.m.
BOYS GOLF
Union vs. Skyview, 3 p.m. at Tri-Mountain
Columbia River vs. Kelso, 3 p.m. at Three Rivers
Battle Ground vs. Mountain View, 3 p.m. at Green Mountain
Evergreen vs. Camas, 3 p.m. at Camas Meadows
Prairie vs. Fort Vancouver, 3 p.m. at Colwood
Hockinson vs. Ridgefield, 3:30 p.m. at Tri-Mountain
Hudson’s Bay vs. R.A. Long, 3:30 p.m. at Mint Valley
King’s Way Christian at Rochester, 3 p.m. at Riverside GC
La Center vs. Kalama, 3 p.m. at Three Rivers GC
BOYS GOLF
BATTLE GROUND 170, MOUNTAIN VIEW 171
At Green Mountain, back 9
BATTLE GROUND — Casey Spencer 40, Alex Grzymko 45, Brent Spencer 37, Trevor Reese 48, Jake Eddings 50, Cade Kipfer 48.
MOUNTAIN VIEW — Logan Hansen 41, Christian Maddox 42, Peter Lu 45, Kevin Mellmer 48, Jared Berg 43, Ian Arthur 47.
WOODLAND 168, WASHOUGAL 194
At par-34 Orchard Hills
WOODLAND — Ryan Sturdivan 41, Hayden Huddleston 42, Magnus Lavaas 42, John Watts 43, Dillon Franke 48, Adam Shaw 50.
WASHOUGAL — Bryce Samwel 40, Everest Krabbenhoft 52, Matt Kutchera 50, Bandon Rotundo 62, Alan Anderson 52, T.J. Melton 60.
JV — Woodland 201-247.
BOYS TENNIS
CAMAS 6, HERITAGE 0
Singles — Jonathan Ho (Cam) d. Brandon Hatch 6-0, 6-0; JJ Jung (Cam) d. Zach Bocanegra 6-2, 6-2; Alec Gantar (Cam) d. Daniel Shcherbina 6-2, 6-0.
Doubles — Sam Christopher/Nitin Beri (Cam) d. Zach Casey/Mason Kestner 6-0, 6-4; Andrew Lee/Jared Brophy (Cam) d. Alex McGarity/Michael Clawson 6-0, 6-1; Josh Yi/Anish Prasad (Cam) d. Forrest Hoisington/Victor Cosovan 6-3, 6-2.
JV — Camas 6-0.
COLUMBIA RIVER 6, FORT VANCOUVER 0
Single — Nathan Behrens (CR) d. Luis Figueroa Valencia 6-0, 6-1; Nick Neathamer (CR) d. Jonah Benavente 6-2, 7-5; Kevin Thov (CR) d. Ian Brown 6-0, 6-0.
Doubles — Jacob Benson/Jaret Carlson (CR) won by default.
UNION 5, BATTLE GROUND 1
Singles — Alex Calpagiu (Uni) d. Darian Manalo 6-2, 6-1; Zhengyi Chen (Uni) d. Isaac Smith 6-0, 6-1; Matthew Huit (BG) d. Jason Yu 4-6, 6-2, 6-4.