TUESDAY’S SCHEDULE
VOLLEYBALL
Mountain View at Heritage, 7 p.m.
Skyview at Union, 7 p.m.
Battle Ground at Camas, 7 p.m.
Centralia at Columbia River, 7 p.m.
Black Hills at Prairie, 7 p.m.
Fort Vancouver at W.F. West, 7 p.m.
Kelso at Tumwater, 7 p.m.
Hockinson at Woodland, 7 p.m.
Ridgefield at Hudson’s Bay, 7 p.m.
Mark Morris at R.A. Long, 7 p.m.
King’s Way Christian at Castle Rock, 7 p.m.
La Center at Kalama, 7 p.m.
White Salmon at Stevenson, 7 p.m.
Columbia Adventist at Firm Foundation, 7 p.m.
Washington School for Deaf at Pope John Paul II, 7 p.m.
GIRLS SOCCER
Heritage vs. Evergreen, 7:30 p.m. at McKenzie Stadium
Mountain View at Skyview, 5 p.m. at Kiggins Bowl
Columbia River at Centralia, 7 p.m.
Camas at Battle Ground, 7 p.m.
Prairie at Black Hills, 7 p.m.
W.F. West at Fort Vancouver, 4 p.m.
Tumwater at Kelso, 4 p.m.
Hockinson at Woodland, 5 p.m.
Ridgefield at Hudson’s Bay, 7 p.m. at Kiggins Bowl
Mark Morris at R.A. Long, 6 p.m.
White Salmon at Castle Rock, 6 p.m.
Stevenson at King’s Way Christian, 6 p.m.
Seton Catholic at La Center, 7 p.m.
CROSS COUNTRY
Skyview, Heritage vs. Mountain View, 3:30 p.m. at Round Lake
Prairie vs. Columbia River, 2:30 p.m. at Vancouver Lake Park
Camas at Evergreen, 3:30 p.m.
Kelso vs. Fort Vancouver, 4 p.m. at David Douglas Park
GIRLS SWIMMING
Columbia River, Hudson’s Bay at Mark Morris/R.A. Long, 4 p.m.
Evergreen, Mountain View at Kelso, 4 p.m.
Camas, North County vs. Skyview, Fort Vancouver, Hockinson, 4 p.m. at Propstra Aquatic Center
BOYS GOLF
Fort Vancouver vs. Skyview, 3 p.m. at Tri-Mountain
Battle Ground vs. Evergreen, 3 p.m. at Green Mountain
Kelso vs. Hockinson, 3 p.m. at The Cedars
Mark Morris vs. Hudson’s Bay, 3:30 p.m. at Heron Lakes
R.A. Long vs. Woodland, 3:30 p.m. at Lewis River
Montesano vs. La Center, 3:30 p.m. at Tri-Mountain
Elma vs. King’s Way Christian, 3:30 p.m. at Club Green Meadows
BOYS TENNIS
Camas at Battle Ground 3:30 p.m.
VOLLEYBALL
COLUMBIA RIVER 3, BLACK HILLS 0
25-20, 25-10, 25-15
Columbia River
Highlights — no report.
BOYS CROSS COUNTRY
WASHOUGAL 15, HUDSON’S BAY 44
At Hudson’s Bay
WASHOUGAL — 1, Aiden Pullen 14:10; 2, Bailey Duncan 14:11; 3, Nick Velardi 14:15; 4, Luke Belzer 14:21; 5, Collin Manning 14:22.
HUDSON’S BAY — 6, Tom Goode 14:26; 7, Ethan Myers 14:27; 8, Adam McBroom 14:50; 11, Quinn Benning 15:13; 12, Paul Furst 15:50.
GIRLS CROSS COUNTRY
WASHOUGAL 24, HUDSON’S BAY 32
At Hudson’s Bay
WASHOUGAL — 1, Courtney Owens 16:34; 2, Hannah Lintala 16:52; 4, Karina Miller 17:49; 8, Meredith Collins 19:21; 9, Mackenzie Kitchen 19:49.
HUDSON’S BAY — 3, Cheyenne McCoy 17:04; 5, Carmen Huizar 19:07; 6, Zoe Buhrmaster 19:11; 7, Diana Stelmakh 19:12; 11, Emma Capistran 21:53.
BOYS GOLF
EVERGREEN 170, RIDGEFIELD 177, WASHOUGAL 184
At par-34 Orchards Hills
EVERGREEN — Riley Ellison 41, Brant Buchanan 41, Kyle Crawford 41, Tommy Snyder 47, Isiah Av 49, Jacob Koffler 56.
RIDGEFIELD — Drew Williams 42, Andy Besel 45, Logan Summers 45, Logan Moses 45, Cordell Hatton 52, Carter Strader 56.
WASHOUGAL — Bryce Samwell 36, Scott Nelson 47, Matt Kutchera 48, Alan Anderson 53, Everest Krabbenhoft 55, Brandon Rotundo 55.
PRAIRIE 160, R.A. LONG 167
At par-35 Mint Valley
PRAIRIE — Weston Parks 37, Reid Maahs 38, Gage Hannon 42, Jacob Abrahamson 43, Kaleb Locke 46, David Harring 49.
R.A. LONG — Tyler Messinger 35, others not available.
JV — Prairie 198-237.
SLOW-PITCH SOFTBALL
Monday
Heritage 15, Battle Ground 4
FOOTBALL
Monday — JV scores
Mountain View 14, Battle Ground 7
La Center 36, Hudson’s Bay 0