(SCHEDULE SUBJECT TO CHANGE)
MONDAY, NOV. 28
BOYS BASKETBALL
Mountain View at Washougal, 7 p.m.
Ridgefield at Adna, 7 p.m.
Hudson’s Bay at R.A. Long Jamboree
GIRLS BASKETBALL
Washougal at Evergreen, 7 p.m.
Hudson’s Bay at R.A. Long Jamboree
GIRLS BOWLING
Evergreen vs. R.A. Long, 3:15 p.m. at Triangle Bowl
Hudson’s Bay vs. Battle Ground, 3:15 p.m. at Tiger Bowl
Camas vs. Mark Morris, 3:15 p.m .at Triangle Bowl
Skyview vs. Columbia River, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
TUESDAY, NOV. 29
BOYS BASKETBALL
Tumwater at Columbia River, 7 p.m.
Toledo at Castle Rock, 7 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Battle Ground at Tumwater, 7 p.m.
Ilwaco at R.A. Long, 7 p.m.
Fort Vancouver at Woodland, 7 p.m.
Toledo at Castle Rock, 5:45 p.m.
Kalama at La Center, 7 p.m.
GIRLS BOWLING
Fort Vancouver vs. Union, 3:15 p.m. at Big Al’s
Prairie vs. Heritage, 3:15 p.m. at Big Al’s
Kelso vs. Mountain View, 3:15 p.m. at Big Al’s
WEDNESDAY, NOV. 30
BOYS BASKETBALL
Columbia River at Fort Vancouver, 7 p.m.
Washougal at Prairie, 7 p.m.
Evergreen at Heritage, 7 p.m.
Union at Mountain View, 7 p.m.
King’s Way Christian at Ridgefield, 7 p.m.
Hockinson at La Center, 7 p.m.
Riverside (Ore.) at Columbia-White Salmon, 7 p.m.
Horizon Christian (Ore.) at Stevenson, 7 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Mountain View at Ridgefield, 5:30 p.m.
Evergreen at Heritage, 5:30 p.m.
Battle Ground at Washougal, 7 p.m.
Woodland at Hudson’s Bay, 7 p.m.
Union at Hockinson, 7:30 p.m.
Horizon Christian (Ore.) at Stevenson, 5:30 p.m.
Columbia-White Salmon at Riverside (Ore.), 7 p.m.
GIRLS BOWLING
Evergreen vs. Prairie, 3:15 p.m. at Tiger Bowl
Battle Ground vs. Fort Vancouver, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Camas vs. Hudson’s Bay, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Heritage vs. Kelso, 3:15 p.m. at Triangle Bowl
Skyview vs. Mark Morris, 3:15 p.m. at Triangle Bowl
R.A. Long vs. Union, 3:15 p.m. at Big Al’s
Columbia River vs. Mountain View, 3:15 p.m. at Big Al’s
THURSDAY, DEC. 1
BOYS BASKETBALL
Seton Catholic at Crow Tournament
La Center at Morton-White Pass, 7 p.m.
King’s Way Christian at Olympic, 7 p.m.
Castle Rock at Toutle Lake, 7 p.m.
Lyle at Columbia-White Salmon, 7:30 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Columbia River at La Center, 7 p.m.
R.A. Long at Kelso, 7 p.m.
Winlock at Castle Rock, 7 p.m.
WRESTLING
Hockinson, Heritage vs. Prairie at Prairie Takedown Jamboree
Columbia-White Salmon, Camas, Union at Stevenson Jamboree
BOYS SWIMMING
Battle Ground, Camas, Columbia River, Evergreen, Fort Vancouver, Hudson’s Bay, Heritage, Hockinson, Kelso, Mountain View, Prairie, R.A. Long, Skyview, Union at Mark Morris Jamboree
FRIDAY, DEC. 2
BOYS BASKETBALL
Union vs. University, 5:30 p.m. at the Fitz Showcase at Lewis & Clark HS
Battle Ground at Washougal, 7 p.m.
Camas at Prairie, 7 p.m.
Heritage at Fort Vancouver, 7 p.m.
Evergreen at Skyview, 7:30 p.m.
Kelso at R.A. Long, 7 p.m.
Hudson’s Bay at Mark Morris, 7 p.m.
Woodland at Kalama, 7 p.m.
Seton Catholic at Crow Tournament
King’s Way Christian at Lynden Christian, 6 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Columbia River at Mountain View, 7 p.m.
Camas at Kamiakin, 7 p.m.
Fort Vancouver at Heritage, 7 p.m.
Evergreen vs. Hermiston (Ore.) at Hermiston Tournament
Stevenson at Hudson’s Bay, 7 p.m.
Seton Catholic at Crow Tournament
Castle Rock at Toutle Lake, 5:45 p.m.
Lyle at Columbia-White Salmon, 6 p.m.
GIRLS BOWLING
Heritage vs. Evergreen, 3:15 p.m. Big Al’s
Hudson’s Bay vs. Union, 3:15 p.m. at Big Al’s
Mountain View vs. Camas, 3:15 p.m. at Big Al’s
Skyview vs. Battle Ground, 3:15 p.m. at Tiger Bowl
Fort Vancouver vs. Kelso, 3:15 p.m. at Triangle Bowl
Prairie vs. Columbia River, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Mark Morris vs. R.A. Long, 3:15 p.m. at Triangle Bowl
SATURDAY, DEC. 3
FOOTBALL
Class 4A State Championship, Camas vs. Richland at Tacoma Dome, 7:30 p.m.
BOYS BASKETBALL
Union at Lewis & Clark, 3:30 p.m. at the Fitz Showcase
Kentlake at Camas, 6 p.m.
Hudson’s Bay at Skyview, 7:30 p.m.
Aberdeen at Ridgefield, 7 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Camas at Southridge, 1 p.m.
Olympia at Skyview, 5:30 p.m.
Ridgefield at Union, 7 p.m.
Kennewick at Kelso, 7 p.m.
Seton Catholic at Crow Tournament
WRESTLING
Battle Ground, Columbia-White Salmon, Hockinson, Mountain View, Stevenson at Mark Morris Invitational
Camas at End of Trail Tournament at Oregon City
Kelso, Union at Edmonds Invitational
Evergreen at Perry Burlson Invitational
Hudson’s Bay at Aberdeen Kick-Off Classic
GYMNASTICS
Battle Ground, Columbia River, Evergreen, Prairie vs. Mountain View, 4 p.m. at Northpointe
Skyview, Ridgefield, Fort Vancouver, Camas vs. Hudson’s Bay, 9 a.m. at Naydenov
Heritage vs. Union, 1 p.m. at Northpointe