WEDNESDAY’S SCHEDULE
CROSS COUNTRY
Columbia River, Hockinson at R.A. Long, 4 p.m.
Mark Morris at Woodland, 4 p.m.
Washougal vs. Ridgefield, 4 p.m. at Abrams Park
Castle Rock, King’s Way Christian, La Center, Seton Catholic, Stevenson at Columbia-White Salmon, 4 p.m.
GIRLS SWIMMING
Heritage, Union, Evergreen, Mountain View vs. Camas, 4 p.m. at LaCamas Swim and Sport
BOYS TENNIS
Camas at Heritage, 3:30 p.m.
Battle Ground at Union, 3:30 p.m.
Fort Vancouver at Prairie, 3:30 p.m.
Mountain View at Hudson’s Bay, 3:30 p.m.
Mark Morris at Evergreen, 3:30 p.m.
BOYS GOLF
Battle Ground, Camas, Evergreen, Fort Vancouver, Hudson’s Bay, Heritage, Hockinson, Kelso, Mountain View, Skyview, Union, Prairie, Washougal at Prairie Invitational, 8 a.m.
VOLLEYBALL
4A GREATER ST. HELENS LEAGUE
W L
Union (5-0) 1 0
Skyview (3-1) 1 0
Camas (3-2) 0 0
Heritage (3-2) 0 1
Battle Ground (6-1) 0 1
SKYVIEW 3, HERITAGE 1
20-25, 25-20, 25-15, 25-18
Heritage
Highlights — Hannah Lord 23 kills, 3 blocks; Bella Forncrook 9 digs, 3 aces; Adelyn Ofuasia 30 assists.
Skyview
Highlights — Peyton Timmons 17 assists; Ellie Johnson 16 assists; Maria Teed 7 kills 1 block; Grace Brenner 7 kills; Hannah Shirley 8 kills 2 blocks; Olivia White 6 kills 3 blocks; Savannah White 6 kills 1 block; Jadan Irwin 23 digs; Gina Pauletto 15 digs; Payten Kaysner 7 digs; Taylor Irwin 6 digs.
UNION 3, BATTLE GROUND 1
25-20, 25-7, 21-25, 25-20
Battle Ground
Highlights — Simone Ellis 5 kills, 7 digs; Rachel Buma 8 kills; Karsyn English 6 kills; Kali Ferraro 18 digs; Julia Bair 15 digs; Hana Wyles 27 digs; Sydney Miller 3 kills, 19 assists, 16 digs.
Union
Highlights — Camille Cowles: 2 aces, 1 kill, 9 digs, Averie Haney: 2 digs, Hailey Brunsch 5 kills, 1 block, Kaylyn Lee: 1 dig, 2 blocks, 2 digs, Lauren Gehrmann: 13 kills, 9 digs, Madelynn Culp: 1 ace, 3 kills, 9 assists, 4 digs, Madi Goertzen: 5 aces, 2 kills, 14 assists, 5 digs, Natalie Birch: 6 kills, 8 assists, 4 digs, Sammy Nguyen: 1 ace, 1 assist, 19 digs, Sarah Rhoads: 3 blocks, 2 digs, Sawyer Schroeder: 1 ace, 11 kills, 3 blocks, 1 assist, 4 digs.
JV — Union 3-0; Frosh — Union 3-0. C — Union 3, Hudson’s Bay 0
3A GREATER ST. HELENS LEAGUE
W L
Prairie (3-2) 1 0
Mountain View (1-4) 1 0
Kelso (2-3) 1 0
Hudson’s Bay (1-3) 0 1
Evergreen (0-4) 0 1
Fort Vancouver (0-3) 0 1
PRAIRIE 3, FORT VANCOUVER 0
25-8, 25-16, 25-11
Fort Vancouver
Highlights — Lei Champaco 5 digs, 3 kills; Cara Moore 3 blocks; Isabell Gousse 2 digs, 3 kills, 3 block; Haley Walz 1 aces, 8 assists, 4 blocks; Marnina Rengeche 1 ace, 3 digs; Mary Breceles 2 kills, 3 block; Nini Salevea 1 dig, 1 kill.
Prairie
Highlights — Tessa Doerfler 16 digs, 1 ace, 2 assists; Megan Hammes 4 digs; Megan Hess 17 assists, 1 ace; Molly Packer 5 digs, 2 aces; Katie Vroman 12 kills, 4 digs; Lainne Wilkins 9 assists, 5 digs, 1 ace; Zoe McBride 12 kills, 8 digs, 2 aces; Hannah Nienaber 3 blocks, 4 kills; Aryah Marlow 2 kills, 1 block; Abby Brotherton 1 block.
JV — Prairie 2-0; C — Prairie 2-1.
MOUNTAIN VIEW 3, EVERGREEN 0
28-26, 25-19, 26-24
Mountain View
Highlights — Lucy Levasseur 14 digs; Jada Davis 2 kills, 5 digs, 5 aces; Grace Garmire 2 aces, 5 kills, 5 digs; Sarah Mitchell 2 aces, 5 digs, 12 assists; Brittany Nagy 4 kills, 2 digs, block; Keiana Bonawitz ace, 2 kills, 7 assists; Molly Doyle ace, 2 kills, 3 blocks..
Evergreen
Highlights — Abigail Wilson 1 kill, 1 assist; Cameron Boyer 1 ace, 6 digs; Dakota Piovesan 2 kills, 4 blocks; Desiree Roberts 4 digs, 1 ace, 1 kill; Devyna Roberts 16 assists, 4 digs, 1 ace; Ja’Vonne Williams 14 kills, 11 digs, 6 aces; Lizzie Baxter 2 kills, 1 assist; Taylor Schultz 6 digs, 1 kill; Vanessa Gonzales 6 digs, 1 kill, 1 ace; Yessica Partida 1 dig.
KELSO 3, HUDSON’S BAY 0
25-14, 25-20, 25-13
Hudson’s Bay
Highlights — Hannah Lee 6 kills, 1 ace, 100 percent serving, 3 digs, 2 blocks; Elisa Haug 3 kills, 2 aces, 100 percent serving, 6 digs, 6 blocks; Tupou Vaenuku 5 kills, 1 ace, 80 percent serving, 4 digs.
Kelso
Highlights — no report.
JV — Kelso 3-0
2A GREATER ST. HELENS LEAGUE
W L
Ridgefield (6-0) 5 0
Columbia River (4-2) 3 1
Hockinson (5-3) 3 1
Woodland (4-3) 3 2
Washougal (2-4) 1 3
R.A. Long (1-6) 0 4
Mark Morris (2-4) 0 4
RIDGEFIELD 3, MARK MORRIS 0
25-16, 25-21, 25-15
Ridgefield
Highlights — Maddy Campbell 9 digs, 1 ace; Anika Nicoll 3 digs, 6 kills, 1 block, 5 aces; Hailee Taylor 2 kills, 1 block; Bella Gama 6 digs, 2 kills, 2 blocks, 1 ace, 39 assists; Natalie Osborn 1 dig; Natalie Osborn 6 digs; Delaney Nicoll 1 kill; Madi Harter 12 kills, 3 digs; Kameryn Reynolds 2 blocks, 1 kill; Sarena Bartley 15 kills, 5 digs, 2 block; Brooklyn Ochoa 2 digs, 1 kill; McKenna Moore 1 kill.
COLUMBIA RIVER 3,
WOODLAND 1
15-25, 25-19, 26-24, 25-20
Woodland
No report
Columbia River
Highlights — Lily Freshwater 40 assists, 9 digs; Charlie Sperry 12 kills, 17 digs; Olivia Ayers 5 kills; Audrey Hawthorne 13 digs; Abby Wilmington 24 kills, 6 blocks, 8 digs.
HOCKINSON 3, R.A. LONG 0
25-12, 25-23, 25-19
Hockinson
Highlights — Emily Coulimore 7 kills, 8 digs; Grace Russell 5 kills, 8 digs, 2 aces; Jessica Lunceford 8 kills, 4 digs, 2 blocks; Malory Hylton 20 assists, 11 digs, 4 aces, 3 kills; Bethany Karlsen 8 digs, 3 assists; Emily Robinson 8 digs; Corra Seekins 6 digs, 2 kills; Olivia Beuselinck 2 digs, 3 kills.
R.A. Long
Highlights — no report.
JV — Hockinson 3-0. Freshmen 3-0.
1A TRICO LEAGUE
W L
La Center (4-2) 1 0
Seton Catholic (2-3) 1 0
Castle Rock (4-1) 1 0
Columbia-WSalm (3-2) 0 1
King’s Way Chr. (3-3) 0 1
Stevenson (3-3) 0 1
LA CENTER 3, STEVENSON 0
25-7, 25-11, 25-10
Stevenson
Highlights — Tekoko Kurth 6 assists, 4 diggs; Laura Hobbs 5 kills, 2 blocks; Harli Wallace 4-4 serving, 4 assists; Sam Cornish 7 digs; Anna Brusse 4 kills 3 digs; Jaida Emerson kill 3 digs; Marissa Carter 3-3 kill, block.
La Center
Highlights — Abby England 15 digs, 7 service points; Maddie Stimmel 9 kills, 1 block, 13 digs, 12 service points, 2 aces; Paige Rice 8 assists, 5 kills, 4 digs, 3 Service points, 2 aces; Laynie Erickson 8 kills, 5 digs, 14 Service points, 6 aces; Hannah Breault 2 kills, 3 assists, 2 digs; Emma Shahbazi 2 kills, 8 digs, 15 service points, 1 ace; Amanda Holm 7 assists, 5 digs , 2 Service points, 2 aces; Abby Hollopeter 1 kill; Sydney Mairose 1 kill; Cheyanne Washburn 1 dig; Taylor Stephens 1 kill, 1 dig; Katie Leslie 2 digs, 1 kill.
JV — La Center 3-0
JV2 — Camas d. La Center 2-1.
SETON CATHOLIC 3,
COLUMBIA-WHITE SALMON 0
25-23, 25-18, 25-15
Columbia-White Salmon
Highlights — no report.
Seton Catholic
Highlights — Bailey Crawford 12 kills, 2 blocks, 14 digs, 1 ace; Anna Yrjanson 4 kills, block, 10 digs; Nami Nsumbga 7 kills, 7 digs, 5 blocks; Haley Rosbarsky 6 kills, 15 digs, 2 aces; Savannah Smith 6 digs; Maddie Moreau 4 assist, 2 digs; Hannah Hundt 3 kills, 2 blocks, 4 digs, 1 ace, 24 assist.
JV — Columbia 3-0.
CASTLE ROCK 3,
KING’S WAY CHRISTIAN 2
23-25, 19-25, 25-20, 25-11, 15-7
Castle Rock
Highlights — no report.
King’s Way Christian
Highlights — Madygrace Shorthouse 6 kills, 1 ace; Dana Snider 9 kills, 1 ace, 11 digs; Jennifer Belinsky 13 kills, 3 aces, 1 block; Brianna Clark 4 kills, 1 ace, 38 assists, 14 digs, 16-16 serving; Julia Sprowls 15 kills, 3 aces, 18 digs, 2 assists; Haley Hutchin 1 kill, 9 digs, 1 assist; Piper Wastradowsky 1 ace, 7 digs.
1B Columbia Valley League
COLUMBIA ADVENTIST 3,
FIRM FOUNDATION 2
17-25, 23-25, 25-23, 25-23, 15-11
Firm Foundation
Highlights — Brooklyn Warren 2 aces, 7 assists; Emily Hoeflein 7 digs; Sofia Tervo 2 aces, 3 kills, 1 assist; Katie Rommel 1 ace, 2 kills; Tahya Ely 3 aces, 2 kills; Emma Merritt 5 aces, 5 kills; Anna Huntsinger 1 kill, 1 assist
3 digs.
Columbia Adventist
Highlights — name x.
JV — Firm Foundation 2-0
GIRLS SOCCER
4A GREATER ST. HELENS LEAGUE
W L T Pts
Union (5-3-0) 1 0 0 3
B. Ground (2-4-2) 1 0 0 3
Camas (7-0-1) 0 0 0 0
Skyview (2-2-2) 0 1 0 0
Heritage (5-1-2) 0 1 0 0
BATTLE GROUND 1,
HERITAGE 0 (OT)
Battle Ground
Goals (assists) — Lexi Dixson (ua); Goalkeeper saves — Emily Martin saves not reported.
Heritage
Goalkeeper saves — Lisa Hererra 2. Coach’s standouts — Sydney Thomason and Kailey Wooten.
Halftime — 0-0.
JV — no report.
UNION 2, SKYVIEW 1
Skyview
Goals (assists) — Regan Smith (Burkeley Tobiasson); Goalkeeper saves — Maggie Simons 4, Katie Isaac 3. Coach’s standout — Smith.
Union
Goals (assists) — Isabelle Morales (Maddie Goss), Morales (Goss); Goalkeeper saves — Halen Gomez 4. Coach’s standout — Kiani Pandoliano.
Halftime — 0-0.
JV — 1-1 tie.
3A GREATER ST. HELENS LEAGUE
W L T Pts
Prairie (4-3-0) 2 0 0 6
Kelso (5-0-3) 2 0 0 6
Mtn View (2-5-1) 2 1 0 6
Evergreen (4-4-1) 1 1 0 3
Hudson’s Bay (2-3-2) 0 2 0 0
Ft Vancouver (0-8-0) 0 3 0 0
KELSO 8, FORT VANCOUVER 0
No report
MOUNTAIN VIEW 2, EVERGREEN 0
Mountain View
Goals (assists) — Goals: Emma Cox (Violet Hill), Cox (PK). Goalkeeper saves — Jessie Selby 3. Coach’s standout — Emma Cox, Katie Hurst.
Evergreen
No report
Halftime — Mountain View 2-0.
2A GREATER ST. HELENS LEAGUE
W L
Ridgefield (8-1-1) 5 0
Hockinson (6-2-0) 4 0
R.A. Long (4-3-0) 2 2
Columbia River (3-3-1) 2 2
Mark Morris (1-5-1) 1 3
Washougal (4-3-0) 1 3
Woodland (2-6-0) 0 5
RIDGEFIELD 6, MARK MORRIS 1
Ridgefield
Goals (assists) — Annika Farley; Taryn Ries (Kara Klaus); Klaus (Ries); Erin Siegel; Farley; Brooke Weese (Ashtyn Gates). Goalkeeper saves — Madalyn Chapman 0, Ellie McCann 1, Hannah Farley 0. Coach’s standout — Hailey Harris.
Halftime — Ridgefield 2-1.
JV — Ridgefield 2-1.
HOCKINSON 2, R.A. LONG 1
Hockinson
Goals (assists) — Ally Findlay (PK), Jennifer Baertlein (Alivia Quitugua). Goalkeeper saves — Jenna Talarico 1. Coach’s standouts — Brooke Grosz and Jennifer Baertlein.
COLUMBIA RIVER 5,
WOODLAND 1
Columbia River
Goals (assists) — Sophia Skimas (Hannah Larson); Sophie Landers (Katie Lee); Ava Greer (Shalece Easley); Sarah Givvens (Sophia Keenan); Ellie Walker.
Woodland
Goal (assist) — Kristianna Troyer (Mikayla Upson). Goalkeeper saves — Kylie Berghaus 5. Coach’s standout — Audrey Adams.
Halftime — Columbia River 2-1.
JV — Columbia River 6-0.
1A TRICO LEAGUE
W L T Pts
King’s Way (3-1-1) 1 0 0 3
La Center (3-3-0) 1 0 0 3
Seton Cath. (3-2-0) 1 0 0 3
Columbia (3-3-0) 0 1 0 0
Stevenson (0-1-0) 0 1 0 0
Castle Rock (1-5-0) 0 1 0 0
KING’S WAY CHRISTIAN 7, STEVENSON 0
Stevenson
No report
King’s Way Christian
Goals (assists) — Elise Schey (MacKenzie Ellertson), Payton Pulicella (Elise Schey), Ellertson (Kate Roseburrough), Ellertson (unassisted), Schey (Ellertson), Pulicella (Ellertson), Lexi Nelson (Roseburrough); Goalkeeper saves — Hannah Moats 1, Amber
Kolb 0.
LA CENTER 1,
COLUMBIA-WHITE SALMON 0
La Center
Goal (assist) — Ellie Johnson (Tessa White). Goalkeeper saves — Mia Crocker 5, Morgan Tolbert 2. Coach’s standouts — Ellie Johnson, Mia Crocker.
Halftime — 0-0.
SETON CATHOLIC 4,
CASTLE ROCK 0
Seton Catholic
Goals (assists) — Riley McDonough (Rachel Balsiger); Missica Derhalli; Derhalli (Megan McDaid-O’Neill; Katherine Zdunich (Derhalli). Goalkeeper saves — Josie Partridge 1.
NON-LEAGUE
WASHOUGAL 4, HUDSON’S BAY 0
Hudson’s Bay
No report
Washougal
Goals (assists) — Hannah Eakins (ua), Eakins (Ally Steigman), Kiki Kallie (Eakins), Chloe Brimhall (ua); Goalkeeper saves — Jessie Larson 4; Erin Bentley 3. Coach’s standout — Eakins.
Halftime — Washougal 1-0.
JV — Washougal 6-3.
CAMAS 3, PRAIRIE 0
Camas
Goals (assists) — Jenna Efraimson (Alyssa Tomasini); Tomasini (Efraimson); Ellie Echeverio (Kierstyn Heilbrun). Goalkeeper saves — Julia Coombs 2.
Halftime — Camas 1-0.
JV — Camas 6-1.
BOYS CROSS COUNTRY
4A GREATER ST. HELENS LEAGUE
UNION 19, BATTLE GROUND 44
At Pacific Park, 5,000m
UNION — 1, Jarad McKinney 16:41; 3, Aaron Avery 17:27; 4, Owen Murphy 17:31; 5, Micah Goff 17:32; 6, Miguel De La Melena 17:33.
BATTLE GROUND — 2, Vincet McCormic 17:09; 9, Maxwell Wilson 17:58; 10, Kyle Ganoung 18:10; 11, Lukas Karlsson 18:28; 12, Max Cunningham 18:29.
JV — Union 17, Battle Ground 44, Hudson’s Bay 83, Evergreen inc.
CAMAS 21, SKYVIEW 40
At Whipple Creek Trails, 5,000m
CAMAS — 1, Daniel Maton 16:31; 2, Yacine Guermali 16:31; 5, Jackson Lyne 16:56; 6, Nicholas Carter 17:32; 7, Cade Greseth 17:36.
SKYVIEW — 3, Chanse Gilbert 16:47; 4, Zeke Oien 16:50; 10, Bruce Erickson 18:08; 11, Parker Bennion 18:27; 12, Zach Phillips 18:34.
3A GREATER ST. HELENS LEAGUE
EVERGREEN 27,
HUDSON’S BAY 28
At Pacific Park, 5,000m
EVERGREEN — 1, Brock Schoene 17:18; 4, Woodrow Davis 18:55; 5, Miguel Cruz 19:03; 8, Jorden Thomas 19:49; 9, Justin Lefever 19:52.
HUDSON’S BAY — 2, Ethan Mayers 18:04; 3, Micah Turner 18:46; 6, Thomas Goode 19:15; 7, Justin Terry 19:39; 10, Sam Ellis 20:15.
PRAIRIE 20, FORT VANCOUVER 43
At Fort Vancouver HS, 4,000m
PRAIRIE — 2, Luke Lund 13:16; 3, Donovan Benko 13:50; 4, Isaac Moulton 13:52; 5, Simon Benko 14:25; 6, Christopher Dragut 14:30.
FORT VANCOUVER — 1, Drew Weber 13:10; 9, Diego Meza 15:31; 10, Daniel Duncan 15:34; 11, Ryan Caputo 16:13; 12, Vitaliy Sivvy 17:10.
GIRLS CROSS COUNTRY
4A GREATER ST. HELENS LEAGUE
UNION 21, BATTLE GROUND 40
At Pacific Park, 5,000m
UNION — 2, Serena Smith 19:48; 3, Haylee Brodahl 19:49; 4, Allie Connell 20:10; 5, Drew Lobis 20:18; 7, Brooklyn Jackson 20:50.
BATTLE GROUND — 1, Lizzye Rybalka 19:18; 6, Anna Gurnik 20:45; 10, Kendra Matson 21:48; 11, Anna Brinton 21:49; 12, Madeline McClellan 22:19.
JV — Union 15, Battle Ground 50, Hudson’s Bay 84, Evergreen inc.
CAMAS 22, SKYVIEW 37
At Whipple Creek Trails, 5,000m
CAMAS — 1, Emma Jenkins 19:46; 2, Madison Child 20:20; 4, Halle Jenkins 20:37; 7, Hailee Parman 21:22; 8, Ashlin O’Neil 21:34.
SKYVIEW — 3, Krystal Kaufman 20:36; 5, Presley Timmons 20:46; 6, Isabella Abbruzzesse 21:05; 11, Makena Harbertson 23:12; 12, Emily Hogan 23:31.
3A GREATER ST. HELENS LEAGUE
HUDSON’S BAY 15,
EVERGREEN INC.
At Pacific Park, 5,000m
HUDSON’S BAY — 1, Gabriela Guerrero 20:38; 3, Sofia Tarchi 23:10; 4, Diana Stelmakh 23:18; 6, Jessica Lira 25:48; 7, Lucy Sherman 25:50.
EVERGREEN — 2, Leia McWilliams 21:00; 5, Chloe Stahlheber 24:01.
PRAIRIE 23, FORT VANCOUVER 38
At Fort Vancouver HS, 4,000m
PRAIRIE — 1, Hannah Kneeshaw 14:26; 4, Megan Bruns 16:30; 5, Mary McLeod 16:50; 6, Lindsay Mackenzie 16:57; 7, Sydney Benedict 18:14.
FORT VANCOUVER — 2, Emily Phelps 14:31; 2, Anna Harrison 15:10; 10, Dhamar Campos 19:43; 11, Lisset Medina 27:55; 12, Jatziry Aguilar 27:55.
GIRLS SWIMMING
COLUMBIA RIVER 134, R.A. LONG 35
COLUMBIA RIVER 121, MARK MORRIS 49
R.A. LONG 102, HUDSON’S BAY 59
MARK MORRIS 136, HUDSON’S BAY 27
At Propstra Aquatic Center
200 medley relay — Columbia River (Kara Noftsker, Sydney Boyle, Elizabeth Lujano, Makena Wilcox) 2:08.8; 200 freestyle — Athena Duus (CR) 2:26.31; 200 individual medley — Kara Noftsker (CR) 2:17.42; 50 freestyle — Sydney Boyle (CR) 27.05; 100 butterfly — Makena Wilcox CR) 1:03.62; 100 freestyle — Noftsker (CR) 53.30; 500 freestyle — Elizabeth Lujano (CR) 6:08.92; 200 free relay — Columbia River (Duus, Noftsker, Boyle, Wilcox) 1:47.51; 100 backstroke — Byle (CR) 1:05.78. 100 breaststroke — Lujano (CR) 1:20.83; 400 free relay — Columbia River (Duus, Kailani West, Lujano, Madisyn Morin) 4:26.77.
BOYS TENNIS
COLUMBIA RIVER 5,
MARK MORRIS 1
Singles — Nick Neathamer (CR) d. Max Bogin 6-1, 6-1; Jake Benson (CR) d. Victor Bogin 6-3, 6-2; Aidan Rowley (CR) d. Dane Kitchen 6-1, 6-1.
Doubles — George Johnson/Gabe Slind (MM) d. Tyler Troelsen/Max Firstenburg 6-2, 6-2; John Rudi/Wilson Keller (CR) d. Adam Burckheardt/Mitchell Pelton 6-4, 6-0; Alex Miller/Quinn Sykora (CR) d. Tino Camelini/Matt Schultz 6-4, 6-3.
JV — Mark Morris 5-1.
R.A. LONG 3, WASHOUGAL 3
R.A. Long wins total sets 7-6
Singles — Eric Grimes Soeren Serve 6-2, 6-3; 2. lost against Ethan Chung (RAL) d. Ryan Janiszewski 6-2, 7-5; Jaden Moore (W) d. Daylen Box 6-3, 4-6, 6-4.
Doubles — Scott Anderson/Jalen Watts (W) d. David Pang/Miles Gilchrist 7-5, 6-4; Riley Paladin/Derek Smith (W) d. Hamzan Amjad/Chris Ofstun 6-4, 6-3; San Farnham/Felipe Scardins (RAL) d. Marcus Bennett/Michael Gonser 6-2, 6-3.
BOYS GOLF
BATTLE GROUND 182,
MOUNTAIN VIEW 205
At par-36 The Cedars (back 9)
BATTLE GROUND — Casey Spencer 50, Brent Spencer 44, Garrett Ballard 44, Jake Eddings 49, Garrett Johnson 48, Trevor Reese 46.
MOUNTAIN VIEW — Mason White 42, Ben Arthur 55, Kanten Hale 50, Drew Miller 58, Hayden Minich 61, Spencer Warner 66.
COLUMBIA RIVER 156, -WOODLAND 199
At par-35 Lewis River
COLUMBIA RIVER — Jacob Larson 39, Joe Beuselinck 40, Spencer Long 38, Kyle Gomez 39, Jacob Barnes 43, Mason Waite 43.
WOODLAND — Nolan Autrey 50, Adam Shaw 50, Shaun Sadlier 51, Easton Taylor 60, McCartney Bridges 48, Rio Syversen 52.
JV — Columbia River won.
HOCKINSON 179,
MARK MORRIS 209
At par-36 The Cedars at Salmon Creek
MARK MORRIS — Nate Tugaw 53, Thomas Sprague 52, Carson McNally 57, Kaden Brelen 53, Cade Rochon 55, Evan McNally 49.
HOCKINSON — Logan Hardy 45, Lucas Ortner 48, Bobby McDermid 41, Jack Tolmey 46, Brooks Dyer 50, Sam Glanzer 47.
SETON CATHOLIC 181,
LA CENTER 211
At Tri-Mountain
SETON CATHOLIC — Nate Kutch 44, Sean Ball 45, Brett Filuk 45, Nick Lamberton 47, Tyler Davis 49.
LA CENTER — Chase Williams 44, Cal Johnson 53, Eric Firl 55, Bret Johnson 59, Cooper Mohlman 60, Collin Newberry 64.
JV — La Center 217-225.
Late Tuesday result
UNION 152, PRAIRIE 160
At par-35 The Cedars at Salmon Creek
UNION — Keith Lobis 34, Ben Gruher 36, Reece Boyce 39, Gabe Rodgers 43, Seth Finnie 45.
PRAIRIE — Gage Hannon 41, Kaleb Locke 45, Jacob Abrahamson 39, Cam Beeson 39, Dante Heitschmidt 43, Connor Smith 41.
SLOWPITCH SOFTBALL
TUESDAY
Fort Vancouver 5, Camas Red 3
Fort Vancouver 6, Camas Red 5