THURSDAY’S SCHEDULE
VOLLEYBALL
Black Hills at Battle Ground, 7 p.m.
Camas at Prairie, 7 p.m.
Kelso at Heritage, 7 p.m.
Union at Evergreen, 7 p.m.
Columbia-White Salmon at Hood River (Ore.), 6:30 p.m.
King’s Way Christian at Kalama, 7 p.m.
GIRLS SOCCER
Battle Ground vs. Mountain View, 4 p.m. at McKenzie Stadium
Tumwater at Camas, 6 p.m.
Evergreen vs. Heritage, 6 p.m. at McKenzie Stadium
Prairie vs. Union, 8 p.m. at McKenzie Stadium
Skyview vs. Columbia River, 8 p.m. at Kiggins Bowl
Stevenson at Fort Vancouver, 4 p.m.
Rochester vs. Hudson’s Bay, 6 p.m. at Kiggins Bowl
Kelso at Aberdeen, 7 p.m.
Hockinson at Mark Morris, 5 p.m.
R.A. Long at Ridgefield, 7 p.m.
Washougal at Woodland, 7 p.m.
Columbia-White Salmon at Riverside (Ore.), 5 p.m.
Montesano at King’s Way Christian, 6 p.m.
La Center at Centralia, 7 p.m.
Hoquiam at Seton Catholic, 7 p.m.
BOYS GOLF
Battle Ground vs. Union, 3 p.m. at Camas Meadows
Camas vs. Heritage, 3 p.m. at Club Green Meadows
Hudson’s Bay vs. Evergreen, 3 p.m. at Fairway Village
Prairie vs. Fort Vancouver, 3 p.m. at Colwood
Mountain View vs. Kelso, 3 p.m. at Three Rivers
Hockinson vs. Woodland, 3:30 p.m. at Lewis River
Mark Morris vs. Ridgefield, 3:30 p.m. at Tri-Mountain
King’s Way Christian, Elma vs. Montesano, 3:30 p.m. at Oakridge GC
Kalama vs. La Center, 3:30 p.m. at Tri-Mountain
Seton Catholic vs. Hoquiam, 3:30 p.m. at Highlands GC
Football
ASSOCIATED PRESS STATE RANKINGS
Class 4A
1. Camas (7) 2-0 105
2. Sumner (1) 2-0 95
3. Woodinville (2) 2-0 85
4. Richland (1) 2-0 84
5. Graham-Kapowsin 2-0 65
6. Gonzaga Prep 1-1 59
7. Chiawana 2-0 42
8. Bothell 1-1 21
9. Union 2-0 17
10. Skyview 1-1 10
Others receiving 6 or more points: Monroe 9
Class 3A
1. Eastside Catholic (9) 2-0 108
2. O’Dea (1) 2-0 95
3. Kamiakin (1) 2-0 92
4. Ferndale 2-0 69
5. Lincoln 1-1 64
6. Mt. Spokane 2-0 44
7. Squalicum 2-0 41
(tie) Timberline 2-0 41
9. Arlington 2-0 17
10. Bellevue 1-1 15
Others receiving 6 or more points: Oak Harbor 8
Class 2A
1. Arch. Murphy (12) 2-0 120
2. Tumwater 2-0 103
3. Liberty (Issaquah) 2-0 94
4. Lynden 2-0 83
5. W. F. West 2-0 63
6. Hockinson 2-0 46
7. Prosser 1-0 44
8. WValley (Spokane) 2-0 41
9. Burlington-Edison 1-1 21
10. North Kitsap 2-0 16
Others receiving 6 or more points: Fife 10, Ellensburg 8.
Class 1A
1. Royal (12) 1-0 120
2. Connell 1-0 107
3. Mount Baker 2-0 97
4. Cascade Christian 2-0 79
5. Montesano 2-0 68
6. Deer Park 2-0 58
7. Nooksack Valley 2-0 45
8. Colville 1-1 28
9. Meridian 2-0 26
10. Zillah 1-0 9
Others receiving 6 or more points: none
Class 2B
1. Kalama (11) 2-0 110
2. Liberty (Spangle) 2-0 91
3. Napavine 1-1 85
4. Adna 2-0 75
5. Asotin 1-0 74
6. Northwest Christian 2-0 50
7. Toledo 1-1 40
8. Pe Ell Willapa Valley 1-1 24
9. Colfax 1-0 23
10. Rainier 2-0 15
Others receiving 6 or more points: Tri Cities Prep 7
Class 1B
1. Odessa (5) 1-0 94
2. Lummi (4) 2-0 93
3. Sunnyside Ch. (1) 1-0 81
4. Al-Coulee-Hartline 1-1 55
5. Tacoma Baptist 2-0 45
Others receiving 6 or more points: Columbia (Hunters) 14.
VOLLEYBALL
WASHINGTON SCHOOL FOR THE DEAF d. HUDSON’S BAY
25-19, 25-20, 25-20, 26-24
Late Tuesday results
HOCKINSON 3, WASHOUGAL 1
25-22, 19-25, 25-23, 25-23
Washougal
Highlights — Kaylee Baldwin 17 digs; Emily Johnson 23 assists, 8 aces.
GIRLS SOCCER
Late Tuesday result