(SCHEDULE SUBJECT TO CHANGE)
MONDAY, SEPT. 18
VOLLEYBALL
Stevenson at Hudson’s Bay, 7 p.m.
Washougal at Columbia-White Salmon, 7 p.m.
Hoquiam at King’s Way Christian, 7 p.m.
Firm Foundation at Oakville, 6 p.m.
GIRLS SOCCER
Battle Ground at Kelso, 7 p.m.
BOYS TENNIS
Hudson’s Bay at Battle Ground, 3:30 p.m.
Prairie at Camas, 3:30 p.m.
Heritage at Evergreen, 3:30 p.m.
Mountain View at Skyview, 3:30 p.m.
BOYS GOLF
Camas, Columbia River, Mountain View, Union at Titan Cup, 8 a.m. at Camas Meadows
Evergreen vs. Prairie, 3 p.m. at The Cedars on Salmon Creek
Kelso vs. Hudson’s Bay, 3 p.m. at Heron Lakes
R.A. Long vs. Washougal, 3:30 p.m. at Mint Valley
TUESDAY, SEPT. 19
VOLLEYBALL
Battle Ground at Prairie, 7 p.m.
Camas at Seton Catholic, 7 p.m.
Union at Kelso, 7 p.m.
Columbia River at Hockinson, 7 p.m.
Ridgefield at Washougal, 7 p.m.
Woodland at R.A. Long, 7 p.m.
La Center at Kalama, 7 p.m.
GIRLS SOCCER
St. Mary’s (Ore.) at Camas, 7 p.m.
Kelso vs. Heritage, 7:30 p.m. at McKenzie Stadium
Fort Vancouver at Prairie, 7:30 p.m.
Mountain View vs. Hudson’s Bay, 8 p.m. at Kiggins Bowl
Woodland at R.A. Long, 6 p.m.
Columbia River at Hockinson, 7 p.m.
Ridgefield at Washougal, 7 p.m.
Mark Morris at Black Hills, 4 p.m.
La Center at Tumwater, 7 p.m.
Stevenson at Portland Christian, 6 p.m.
CROSS COUNTRY
Camas, Kelso, Mountain View at Heritage, 4 p.m.
Union, Evergreen, Battle Ground at Hudson’s Bay, 4 p.m.
Fort Vancouver vs. Prairie, 4 p.m. at Lewisville Park
GIRLS SWIMMING
Mark Morris, R.A. Long vs. Skyview, Fort Vancouver, 3:30 p.m. at Propstra Aquatic
Columbia River, Hudson’s Bay vs. Battle Ground, Prairie, Hockinson, La Center, 4 p.m. at Clark County YMCA
Kelso vs. Evergreen, Heritage, Mountain View, Union, 4 p.m. at Cascade Fitness
BOYS TENNIS
Skyview at Washougal, 3:30 p.m.
Heritage at Columbia River, 3:30 p.m.
BOYS GOLF
Skyview vs. Prairie, 3 p.m.
Ridgefield vs. R.A. Long, 3:30 p.m. at Mint Valley
Columbia River vs. Hockinson, 3:30 p.m. at The Cedars on Salmon Creek
Woodland vs. Mark Morris, 3:30 p.m. at Mint Valley
La Center vs. King’s Way Christian, 3:30 p.m. at Club Green Meadows
Kalama vs. Seton Catholic, 3:30 p.m.
WEDNESDAY, SEPT. 20
VOLLEYBALL
Mountain View at Camas, 7 p.m.
GIRLS SOCCER
Evergreen at Battle Ground, 7 p.m.
CROSS COUNTRY
Ridgefield at Washougal, 4 p.m. at William Clark Park
Columbia River, R.A. Long at Hockinson, 4 p.m.
La Center, Seton Catholic at Castle Rock, 4 p.m.
Stevenson at Skip Sparks XC Festival, 3:30 p.m. at Hood River, Ore.
BOYS TENNIS
Skyview at Columbia River, 3:30 p.m.
Fort Vancouver at Battle Ground, 3:30 p.m.
Heritage at Hudson’s Bay, 3:30 p.m.
Union at Prairie, 3:30 p.m.
Mark Morris at Evergreen, 3:30 p.m.
BOYS GOLF
Skyview vs. Battle Ground, 3 p.m. at The Cedars on Salmon Creek
Heritage vs. Union, 3 p.m. at Camas Meadows
Mountain View vs. Evergreen, 3 p.m. at Fairway Village
Fort Vancouver vs. Kelso, 3 p.m. at Three Rivers
Prairie vs. Hudson’s Bay, 3 p.m. at Heron Lakes
Ridgefield vs. La Center, 3:30 p.m. at Tri-Mountain
THURSDAY, SEPT. 21
VOLLEYBALL
Battle Ground at Mountain View, 7 p.m.
Woodland at Ridgefield, 7 p.m.
Mark Morris at Columbia River, 7 p.m.
Washougal at R.A. Long, 7 p.m.
Hockinson at La Center, 7 p.m.
Montesano at Seton Catholic, 7 p.m.
King’s Way Christian at Tenino, 7 p.m.
Riverside at Stevenson, 7 p.m.
Three Rivers Christian at Firm Foundation, 6 p.m.
GIRLS SOCCER
Central Catholic (Ore.) at Camas, 7 p.m.
Hockinson vs. Heritage, 7:30 p.m. at McKenzie Stadium
Fort Vancouver vs. Evergreen, 5:30 p.m. at McKenzie Stadium
Hudson’s Bay at Kelso, 7 p.m.
Mountain View at Prairie, 7:30 p.m.
Washougal at R.A. Long, 6 p.m.
Woodland at Ridgefield, 7 p.m.
Mark Morris vs. Columbia River, 8 p.m. at Kiggins Bowl
Columbia-White Salmon at Irrigon (Ore.), 5 p.m.
Montesano at Seton Catholic, 6 p.m.
GIRLS SWIMMING
Prairie, Battle Ground, Hockinson, La Center vs. Skyview, Fort Vancouver, 4 p.m. at Propstra Aquatic
Columbia River, Hudson’s Bay vs. Mark Morris, R.A. Long, 5 p.m. at Mark Morris
Camas vs. Evergreen, Mountain View, Heritage, Union, 4 p.m. at Cascade Fitness
BOYS TENNIS
Camas at Prairie, 3:30 p.m.
Washougal at Mark Morris, 3:30 p.m.
R.A. Long at Ridgefield, 3:30 p.m.
BOYS GOLF
Kelso vs. Camas, 3 p.m. at Camas Meadows
Heritage, Mark Morris vs. Prairie, 3 p.m. at Club Green Meadows
Evergreen vs. Fort Vancouver, 3 p.m. at Colwood
Woodland vs. Washougal, 3 p.m. at Orchard Hills
Ridgefield vs. Hockinson, 3:30 p.m. at The Cedars on Salmon Creek
R.A. Long vs. Columbia River, 3:30 p.m. at Lewis River
King’s Way Christian vs. Kalama, 3:30 p.m. at Lewis River
Seton Catholic, Montesano vs. Elma, 3:30 p.m. at Oakridge GC
FRIDAY, SEPT. 22
FOOTBALL
Tumwater vs. Union, 4:30 p.m. at McKenzie Stadium
Prairie at Battle Ground, 7 p.m.
Couer d’Alene at Camas, 7 p.m.
Redmond vs. Heritage, 7:30 p.m. at McKenzie Stadium
Mountain View vs. Skyview, 8 p.m. at Kiggins Bowl
Fort Vancouver at Benson (Ore.), 5:30 p.m. at Buckman Field Park
Woodland vs. Hudson’s Bay, 5 p.m. at Kiggins Bowl
Evergreen at Black Hills, 7 p.m.
Ridgefield at Hockinson, 7 p.m.
Washougal at Mark Morris, 7 p.m.
R.A. Long at Columbia River, 7 p.m.
Kelso at Centralia, 7 p.m.
Kalama at King’s Way Christian, 6 p.m.
Tenino at Stevenson, 7 p.m.
Seton Catholic at Elma, 7 p.m.
Aberdeen at Castle Rock, 7 p.m.
Hoquiam at La Center, 7 p.m.
Columbia-White Salmon at The Dalles, Ore., 7 p.m.
CROSS COUNTRY
Heritage, Mountain View at Meriweather National, 4 p.m. at Hillsboro
BOYS TENNIS
Mark Morris at Battle Ground, 3:30 p.m.
Evergreen at R.A. Long, 3:30 p.m.
R.A. Long at Skyview, 3:30 p.m.
Prairie at Columbia River, 3:30 p.m.
Ridgefield at Centralia, 3:30 p.m.
Mountain View Invitational, 10 a.m. at Club Green Meadows
BOYS GOLF
Hudson’s Bay vs. Skyview, 3 p.m. at Tri-Mountain
Evergreen, Battle Ground vs. Fort Vancouver, 3 p.m. at Colwood
Woodland vs. Mark Morris, 3:30 p.m. at Longview CC
SATURDAY, SEPT. 23
VOLLEYBALL
Camas, Columbia River, Prairie, Skyview, Union at Kent Classic Tournament, Kentwood HS
Hudson’s Bay, Woodland at Monarch Invitational, Mark Morris HS
GIRLS SOCCER
Skyview at Black Hills, noon
Jesuit (Ore.) at Camas, 5 p.m.
Ridgefield vs. Union, 8 p.m. at McKenzie Stadium
Goldendale at Columbia-White Salmon, noon
CROSS COUNTRY
Battle Ground, Columbia River, Stevenson, Woodland, Columbia-White Salmon, La Center at Seaside 3-Course Challenge, 9 a.m. at Camp Rilea
GIRLS SWIMMING
Washougal, Battle Ground, Camas, Columbia River, Evergreen, Fort Vancouver, Hudson’s Bay, Hockinson, Heritage, Kelso, La Center, Mountain View, Prairie, R.A. Long, Skyview, Union at Mark Morris Sprint Pentathlon, 10 a.m.