Weekly high school sports schedule 10/21

Published:

 

(Schedule subject to change)

MONDAY, OCT. 21

VOLLEYBALL

King's Way Christian at Castle Rock, 7 p.m.

TUESDAY, OCT. 22

VOLLEYBALL

Evergreen at Skyview, 7 p.m.

Camas at Union, 7 p.m.

Battle Ground at Heritage, 7 p.m.

Mountain View at Kelso, 7 p.m.

Prairie at Columbia River, 7 p.m.

Hudson's Bay at Fort Vancouver, 7 p.m.

Hockinson at Mark Morris, 7 p.m.

Washougal at Ridgefield, 7 p.m.

White Salmon vs. Seton Catholic, 7 p.m. at Liberty MS

Stevenson at La Center, 7 p.m.

Toledo at Castle Rock, 7 p.m.

Ilwaco at Woodland, 7 p.m.

GIRLS SOCCER

Evergreen vs. Skyview, 5 p.m. at Kiggins Bowl

Camas at Battle Ground, 7 p.m.

Heritage vs. Union, 7:30 p.m. at McKenzie Stadium

Mountain View vs. Prairie, 7 p.m.

Hudson's Bay vs. Columbia River, 7 p.m. at Kiggins Bowl

Kelso at Fort Vancouver, 4 p.m.

Hockinson at Mark Morris, 5 p.m.

Washougal at Ridgefield, 7 p.m.

Castle Rock at White Salmon, 6 p.m.

Kalama at Woodland, 5 p.m.

Toledo/Winlock at King's Way Christian, 6:30 p.m.

La Center at Stevenson, 6 p.m.

BOYS TENNIS

2A district tournament at Capital City Tennis Center, Olympia

BOYS GOLF

2A district tournament at Riverside GC, Chehalis

WEDNESDAY, OCT. 23

CROSS COUNTRY

4A district meet at Lewisville Park, 3:30 p.m.

1A Trico League meet at White Salmon, 4:30 p.m.

BOYS TENNIS

2A district tournament at Capital City Tennis Center, Olympia

BOYS GOLF

2A district tournament at Riverside GC, Chehalis

THURSDAY, OCT. 24

VOLLEYBALL

Skyview at Heritage, 7 p.m.

Camas at Evergreen, 7 p.m.

Union at Battle Ground, 7 p.m.

Fort Vancouver at Columbia River, 7 p.m.

Kelso at Prairie, 7 p.m.

Hudson's Bay at Mountain View, 7 p.m.

Ridgefield at Hockinson, 7 p.m.

Seton Catholic at Stevenson, 7 p.m.

La Center at King's Way Christian, 7 p.m.

Castle Rock at Ilwaco, 7 p.m.

Woodland at Kalama, 7 p.m.

GIRLS SOCCER

Skyview at Union, 7:30 p.m. at McKenzie Stadium

Heritage at Camas, 7 p.m.

Battle Ground vs. Evergreen, 5:30 p.m. at McKenzie Stadium

Mountain View at Fort Vancouver, 4 p.m.

Columbia River at Kelso, 4 p.m.

Ridgefield at Hockinson, 7 p.m.

Washougal at Tumwater, 7 p.m.

King's Way Christian at Castle Rock, 7 p.m.

White Salmon at Kalama, 7 p.m.

Toledo/Winlock vs. Seton Catholic, 6:30 p.m. at King's Way Christian

Woodland at La Center, 5 p.m.

CROSS COUNTRY

3A district meet at Lewisville Park, 4 p.m.

2A GSHL meet at Hockinson Meadows, 4:30 p.m.

FRIDAY, OCT. 25

FOOTBALL

Battle Ground vs. Skyview, 7 p.m. at Kiggins Bowl

Heritage at Camas, 7 p.m.

Evergreen vs. Union, 8 p.m. at McKenzie Stadium

Kelso vs. Mountain View, 5 p.m. at McKenzie Stadium

Fort Vancouver vs. Prairie, 7 p.m. at District Stadium

Hudson's Bay at Columbia River, 7 p.m.

Aberdeen at Hockinson, 7 p.m.

R.A. Long at Ridgefield, 7 p.m.

Washougal at Mark Morris, 7 p.m.

White Salmon at Woodland, 7 p.m.

La Center at Toledo, 7 p.m.

Seton Catholic at Kalama, 7 p.m.

Ilwaco at Castle Rock, 7 p.m.

Stevenson at Rochester, 7 p.m.

Lake Quinault at King's Way Christian, 6 p.m.

GIRLS SOCCER

Prairie at Hudson's Bay, 4 p.m.

BOYS TENNIS

4A district tournament at Vancouver Tennis Center

3A district tournament at Club Green Meadows

SATURDAY, OCT. 26

GIRLS SOCCER

Mark Morris at Ridgefield, 2 p.m.

Washougal at R.A. Long, 2 p.m.

Seton Catholic at Kalama, 2:30 p.m.

GIRLS SWIMMING

Camas, Evergreen, Heritage, Skyview, Union, Mountain View, Fort Vancouver, North County, Columbia River, Hudson's Bay at SW Washington Invitational at Mark Morris

BOYS TENNIS

4A district tournament at Vancouver Tennis Center

3A district tournament at Club Green Meadows