Weekly high school sports schedule 10/28

Published:

 

(Schedule subject to change)

MONDAY, Oct. 28

VOLLEYBALL

King's Way Christian vs. Seton Catholic, 7 p.m. at Liberty MS

GIRLS SOCCER

Fort Vancouver vs. Columbia River, 5:30 p.m. at Kiggins Bowl

White Salmon at Stevenson, 6 p.m.

TUESDAY, Oct. 29

VOLLEYBALL

Battle Ground at Skyview, 7 p.m.

Evergreen at Union, 7 p.m.

Heritage at Camas, 7 p.m.

Mountain View at Fort Vancouver, 7 p.m.

Columbia River at Kelso, 7 p.m.

Prairie at Hudson's Bay, 7 p.m.

Mark Morris at Ridgefield, 7 p.m.

Washougal at R.A. Long, 7 p.m.

Stevenson at White Salmon, 7 p.m.

Kalama at Castle Rock, 7 p.m.

Ilwaco at Toledo, 7 p.m.

GIRLS SOCCER

Heritage vs. Skyview, 5 p.m. at Kiggins Bowl

Union at Battle Ground, 7 p.m.

Camas vs. Evergreen, 7:30 p.m. at McKenzie Stadium

Mountain View vs. Hudson's Bay, 7 p.m. at Kiggins Bowl

Kelso at Prairie, 7 p.m.

Hockinson at Washougal, 7 p.m.

R.A. Long at Ridgefield, 7 p.m.

Seton Catholic at Castle Rock, 7 p.m.

La Center at White Salmon, 6 p.m.

Kalama at King's Way Christian, 6:30 p.m.

Stevenson at Woodland, 5 p.m.

WEDNESDAY, Oct. 30

GIRLS SWIMMING

Sub-district meet at Propstra Aquatic Center

THURSDAY, Oct. 31

VOLLEYBALL

Union at Skyview, 7 p.m.

Evergreen at Heritage, 7 p.m.

Camas at Battle Ground, 7 p.m.

Fort Vancouver at Kelso, 7 p.m.

Hudson's Bay at Columbia River, 7 p.m.

R.A. Long at Ridgefield, 7 p.m.

Hockinson at Washougal, 7 p.m.

1A Trico playoffs at Woodland

GIRLS SOCCER

Skyview at Battle Ground, 7 p.m.

Evergreen vs. Heritage, 7:30 p.m. at McKenzie Stadium

Union at Camas, 7 p.m.

Kelso vs. Mountain View, 5:30 p.m. at McKenzie Stadium

Prairie vs. Columbia River, 7 p.m. at Kiggins Bowl

Hudson's Bay at Fort Vancouver, 4 p.m.

Toledo/Winlock at Castle Rock, 7 p.m.

Kalama vs. Seton Catholic, 6:30 p.m. at King's Way Christian

King's Way Christian at La Center, 5:30 p.m.

FRIDAY, NOV. 1

FOOTBALL

Skyview vs. Union, 8 p.m. at McKenzie Stadium

Camas at Battle Ground, 7 p.m.

Heritage vs. Evergreen, 5 p.m. at McKenzie Stadium

Mountain View at Columbia River, 5 p.m. at Kiggins Bowl

Hudson's Bay vs. Fort Vancouver, 8 p.m. at Kiggins Bowl

Prairie at Kelso, 7 p.m.

Hockinson at Washougal, 7 p.m.

Ridgefield at Aberdeen, 7 p.m.

Mark Morris at R.A. Long, 7 p.m.

Stevenson at White Salmon, 7 p.m.

Woodland at La Center, 7 p.m.

Toledo at Castle Rock, 7 p.m.

Kalama at Ilwaco, 7 p.m.

Rainier vs. Seton Catholic, 7 p.m. at Doc Harris Stadium

BOYS TENNIS

4A bi-district tournament, 8 a.m. at Capital City Court Club, Tumwater

3A bi-district tournament, 8 a.m. at Sprinker Recreation Center, Tacoma

SATURDAY, NOV. 2

VOLLEYBALL

1A Trico playoffs at Woodland

GIRLS SOCCER

4A district playoffs at Camas

GSHL No. 4 vs. GSHL No. 3, 5:30 p.m.

GSHL No. 2 vs. GSHL No. 1, 7:30 p.m.

2A district tournament

GSHL No. 3 at EvCo No. 2, TBA

EvCo No. 4 at Ridgefield, TBA

EvCo No. 3 at GSHL No. 2, TBA

CROSS COUNTRY

4A, 3A bi-district meets, 1 p.m. at American Lake Golf Course, Tacoma

2A district meet, 11 a.m. at Lewisville County Park

1A district meet, 10:30 a.m. at Lewis River Golf Course, Woodland

BOYS TENNIS

4A bi-district tournament, 8 a.m. at Capital City Court Club, Tumwater

3A bi-district tournament, 10 a.m. at Sprinker Recreation Center, Tacoma