Mtn. View 8 8 5 4—25
Union 6 11 18 13—48
JV — Union won.
C— Mountain View won.
LA CENTER 67, RIDGEFIELD 18
LA CENTER — Katie Whitten 3, Molly Edwards 8, Bethany Whitten 14, Taylor Mills 12, Shelby Vermuelen 3, Rachel Moudy 8, Paige Stinson 0, Andrea Griffee 7, Lacey Grotte 3, Whitley Seter 10. Totals 27 (9) 4-8 67.
RIDGEFIELD — Bailey Hooghkirk 5, Sydney Hooghkirk 0, Aliesha Ball 0, Ashley Christenson 0, Hayley Hughes 0, Hannah Farley 2, Macie Wells 0, Bailey Smithline 2, Abbie Smithline 5, Taylor Olchowy 0, Jocelyn Knowles-Washington 4. Totals 6 (1) 5-7 18.
La Center 17 16 20 14—67
Ridgefield 2 6 4 6—18
JV — La Center 50-24
OTHER WASHINGTON SCORES
Bonners Ferry, Idaho 51, Newport 34
Colton 83, LaCrosse/Washtucna/Kahlotus 4
Coupeville 42, Sequim 39
Curlew 44, Cusick 38
Edmonds-Woodway 65, Meadowdale 38
Lynnwood 79, Wilson 44
Northwest Christian (Colbert) 61, Reardan 43
Oakesdale 51, Garfield-Palouse 48
Pomeroy 67, Liberty Christian 34
Post Falls, Idaho 81, Mountlake Terrace 26
Priest River, Idaho 51, Deer Park 31
Seattle Christian 42, Crosspoint Academy 37
Selkirk 31, Inchelium 20
Snohomish 60, Cascade (Everett) 30
Stanwood 56, Newport 32
Touchet 56, St. John-Endicott 34
West Valley (Yakima) 57, Eisenhower 32
WRESTLING
ROSE CITY CHAMPIONSHIP
at Portland
Mountain View placers
113 — Will Taisacan (2nd place), 120 — Brandon Huft (3rd) 138 — Damon Thomas (1st), 145 — Emanuel Santoyo-Mendez (5th).
Camas placers
106 — Michael Strickland (6th place), 113 — Max Grimes (5th), 145 — Bryant Elliot (3rd).
BATTLE OF THE BORDER
at Blane
Woodland placers
152 — Nathan Patterson (4th place); 170 — Kurtis Patterson (5th).
BOYS SWIMMING
SPRINT PENTATHLON
At Dick Mealy Memorial Pool
Individual points leaders: 1, Dylan Osborne, Hockinson, 69. 2, Jake Breuer, Skyview, 56. 3, John Utas, Camas, 55. 4, Phillip Reece, Capital 54. 4, Tom Utas, Camas, 54. Also: 8, Jeff Fadlovich, Camas, 46. 9, Luke Albert, Camas, 44.
Individual winners
200 freestyle — 1, Josh Breuer, Skyview, 2:03.21; 200 individual medley — 1, Jake Breuer, Skyview, 2:04.46; 25 individual medley — 1, John Utas, Camas, 12.45; 50 freestyle — 1, Phillip Reece, Capital, 23.24; 100 butterfly — 1. Gabe McGee, Mark Morris, 55.83; 25 butterfly — 1, Dylan Osborne, Hockinson, 12.40; 100 freestyle — 1, Tom Utas, Camas, 49.93; 25 freestyle — 1, John Utas, Camas, 11.64; 500 freestyle — 1, Jake Breuer, Skyview, 5:10.12; 100 backstroke — 1, Jeff Fadlovich, Camas, 59.96; 25 backstroke — 1, Tom Utas, Camas, 13.21; 100 breaststroke — 1, Christian Broschat, Kelso, 1:03.79; 25 breaststroke — 1, Jake Breuer, Skyview, 14.58.