(Schedule subject to change)
MONDAY, JAN. 7
BOYS BASKETBALL
Mark Morris at Ridgefield, 7 p.m.
R.A. Long at Hockinson, 7:30 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Skyview at Battle Ground, 7 p.m.
Prairie at Columbia River, 7 p.m.
Fort Vancouver at Mountain View, 7 p.m.
Kelso at Hudson’s Bay, 7 p.m.
GIRLS BOWLING
Skyview vs. Camas, 3:15 p.m. at Big Al’s
Columbia River vs. Heritage, 3:15 p.m. at Big Al’s
Union vs. Mark Morris, 3:15 at Triangle Lanes
Evergreen vs. Battle Ground, 3:15 p.m. at Tiger Bowl
Prairie vs. Fort Vancouver, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Hudson’s Bay vs. Mountain View, 3:15 p.m. at Bailey’s Classic Lanes
Kelso vs. R.A. Long, 3:15 p.m. at Triangle Lanes
TUESDAY, JAN. 8
BOYS BASKETBALL
Evergreen at Camas, 5:30 p.m.
Skyview at Battle Ground, 7 p.m.
Union at Heritage, 7 p.m.
Columbia River at Prairie, 7 p.m.
Fort Vancouver at Mountain View, 7 p.m.
Hudson’s Bay at Kelso, 7 p.m.
Seton Catholic at Woodland, 7 p.m.
King’s Way Christian at La Center, 7 p.m.
Stevenson at Kalama, 7 p.m.
Toledo at White Salmon, 7 p.m.
Ilwaco at Castle Rock, 7 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Union at Heritage, 5:30 p.m.
Evergreen at Camas, 7 p.m.
Hockinson at R.A. Long, 7 p.m.
Ridgefield at Mark Morris, 7 p.m.
Seton Catholic at Woodland, 5:45 p.m.
King’s Way Christian at La Center, 5:45 p.m.
Ilwaco at Castle Rock, 5:45 p.m.
Stevenson at Kalama, 5:45 p.m.
Toledo at White Salmon, 5:45 p.m.
WRESTLING
Fort Vancouver at Columbia River, 7 p.m.
R.A. Long at Ridgefield, 7 p.m.
Mark Morris at Washougal, 7 p.m.
WEDNESDAY, JAN. 9
GIRLS BASKETBALL
Woodland at Hockinson, 7:30 p.m.
Toledo at La Center, 7 p.m.
WRESTLING
Skyview at Evergreen, 7 p.m.
Camas at Heritage, 7 p.m.
Union at Battle Ground, 7 p.m.
Hudson’s Bay at Mountain View, 7 p.m.
Prairie at Kelso, 7 p.m.
BOYS SWIMMING
Skyview, Fort Vancouver vs. Camas, Hockinson, North County, 3:30 p.m. at LaCamas Swim and Sport
Mark Morris, R.A. Long vs. Columbia River, Hudson’s Bay, 3:30 p.m. at Propstra
GIRLS BOWLING
Evergreen vs. Camas, 3:15 p.m. at Big Al’s
Union vs. Skyview, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Battle Ground vs. Heritage, 3:15 p.m. at Big Al’s
Columbia River vs. Mountain View, 3:15 p.m. at Bailey’s Classic Lanes
Kelso vs. Fort Vancouver, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Hudson’s Bay vs. Prairie, 3:15 p.m. at Tiger Bowl
Mark Morris vs. R.A. Long, 3:15 p.m. at Triangle Lanes
THURSDAY, JAN. 10
BOYS BASKETBALL
Collingwood School at Kelso, 7 p.m.
Ridgefield at R.A. Long, 7 p.m.
Mark Morris at Washougal, 7 p.m.
Ilwaco at Woodland, 7 p.m.
Kalama at King’s Way Christian, 7 p.m.
White Salmon at Seton Catholic, 7 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Columbia River at Fort Vancouver, 7 p.m.
Hudson’s Bay at Prairie, 7 p.m.
Kelso at Mountain View, 7 p.m.
Kalama at King’s Way Christian, 5:45 p.m.
White Salmon at Seton Catholic, 5:45 p.m.
BOYS SWIMMING
Evergreen, Heritage, Union, Mountain View at Kelso, 4 p.m.
FRIDAY, JAN. 11
BOYS BASKETBALL
Skyview at Evergreen, 7:30 p.m.
Battle Ground at Heritage, 7 p.m.
Camas at Union, 7 p.m.
Fort Vancouver at Columbia River, 7 p.m.
Prairie at Hudson’s Bay, 7 p.m.
Mountain View at Kelso, 7 p.m.
La Center at Toledo, 7 p.m.
Castle Rock at Stevenson, 7 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Battle Ground at Heritage, 5:30 p.m.
Camas at Union, 5:30 p.m.
Skyview at Evergreen, 6 p.m.
R.A. Long at Ridgefield, 7 p.m.
Washougal at Mark Morris, 7 p.m.
Ilwaco at Woodland, 7 p.m.
Castle Rock at Stevenson, 5:45 p.m.
WRESTLING
Battle Ground, Camas, Evergreen, Heritage, Skyview, Union, Columbia River, Fort Vancouver, Hudson’s Bay, Mountain View, Prairie, La Center, Woodland at Clark County Championships at Skyview
GIRLS BOWLING
Skyview vs. Battle Ground, 3:15 p.m. at Tiger Bowl
Camas vs. Heritage, 3:15 p.m. at Big Al’s
Union vs. Evergreen, 3:15 p.m. at Bailey’s Classic Lanes
Kelso vs. Columbia River, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Mountain View vs. Fort Vancouver, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
R.A. Long vs. Hudson’s Bay, 3:15 p.m. at Crosley Lanes
Prairie vs. Mark Morris, 3:15 p.m. at Triangle Lanes
SATURDAY, JAN. 12
BOYS BASKETBALL
Central Catholic (Ore.) vs. Union, 6 p.m. at Rose Garden, Portland
Mark Morris vs. Fort Vancouver, 7:30 p.m. at Rose Garden, Portland
Woodland at Kalama, 7 p.m.
Seton Catholic at Overlake, 4 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Castle Rock at Columbia River, 2 p.m.
Seton Catholic at Overlake, 2 p.m.
WRESTLING
Battle Ground, Camas, Evergreen, Heritage, Skyview, Union, Columbia River, Fort Vancouver, Hudson’s Bay, Mountain View, Prairie, La Center, Woodland at Clark County Championships at Skyview